אופטימיזציה לגוגל
עיצוב אתרים מקצועי על ידי מעצבת אתרים

התאמת האתר לגוגל

אופטימיזציה לגוגל הינה מתודולוגיה סדורה של התאמת האתר לדרישות המתוחכמות של אלגוריתם מנועי החיפוש. רק אתרים שעברו אופטימיזציה לגוגל יוכלו לקפוץ בתוצאות החיפוש, להגדיל את מספר הפניות (ה"לידים") ואת שורת הרווח. הדברים מקבלים משנה תוקף בימים בהם טכניקות אחרות של קידום אתרים, כמו למשל החלפת קישורים, נחלשו מאד. 
 
אולם רבים אינם מודעים לכך כי אופטימיזציה לאתר היא מומחיות לכל דבר ועניין. לא כל מתכנת או מפתח מתמחים באופטימיזציה לגוגל, ולא כל חברה לבניית אתרים יודעת לספק מענה אמיתי. 
 
כחברה שהיה לה הזכות והכבוד לבצע אופטימיזציה לחברות הייטק מכללות, אוניברסיטאות ועסקים רבים, כולל שירות לחברות הקידום המובילות בארץ, ניסיוננו לימד אותנו אודות כמה דגשים המלווים שירות מסוג זה. 

לגוגל, מהירות טעינה לפני הכל

מהירות טעינה היא מהנדבכים החשובים באופטימיזציה לגוגל. ואם במהירות טעינה עסקינן, אזי הגישה השלטת בכיפה היא Mobile First ("קודם כל סלולר"). תפיסה זו גורסת כי אופטימיזציה למנועי חיפוש מתייחסת בראש ובראשונה למהירות האתר במובייל. 
 
ישנם מספר כלים שמאפשרים לבדוק את התאמת האתר לגוגל. בין האפקטיביים שבהם הוא הכלי הרשמי של גוגל לבדיקת מהירות טעינה Google Speed, הסורק את האתר ומפיק דו"ח לגבי מהירות בדסקטופ ובמובייל. 

איך בודקים מהירות טעינת אתר אינטרנט?
פשוט מאד. היכנסו ללינק הנ"ל, הזינו את כתובת האתר, ובתוך שניות ספורות תוכלו להתרשם ממהירות האתר כפי שהוא נסרק על ידי מנועי החיפוש – גם במובייל וגם בדסקטופ. קיבלתם תוצאה לא טובה? זה הזמן לעשות אופטימיזציה מקצועית ואיכותית. 
 
 

איך הצלחנו לשפר את מהירות הטעינה?

אופטימיזציה לגוגל הינה מחזה נדיר (לצערנו). אנו נתקלים תדיר באתרים אשר זמני הטעינה שלהם "לוקים בחסר" (בלשון המעטה). אתרים שמקבלים ציונים של פחות מ-10 (מתוך 100) בדסקטופ, וציון שואף ל-0 במובייל. 
 
בחברת WinWeb אנו מסייעים לאתרים אלה להגביר את מהירות טעינתם. הן על ידי ניתוח מעמיק של הבעיות היוצרות את העיכובים המיותרים, והן במציאת פתרונות ראויים ומהירים. אבל איך אנחנו עושים את זה ומעבירים את האתר להילוך גבוה? הנה ההסבר. 

כיווץ תמונות:

אחד הגורמים המעכבים הנפוצים לגבי מהירות טעינה באתרים הוא התמונות. שיפור האופטימיזציה לגוגל מבחינת מהירות כוללת את כיווץ התמונות (במקור), מבלי לפגוע באיכותן. לצערנו, למרות שמדובר בפעולה פשוטה יחסית, ישנן לא מעט חברות לבניית אתרים שאינן מקפידות עליה. על כן, אחד השלבים הראשונים שאנו מבצעים הוא כיווץ תמונות מקצועי, אשר עשוי להקטין את משקל האתר בכ-25% (ויותר).

אחסון:

אחסון הוא מפתח באופטימיזציה לגוגל. אנו מקפידים על אחסון אתרים אך ורק על גבי שרתים פרטיים איכותיים (VPS), בעלי ארבע ליבות, כך שהאתר איננו חולק משאבים עם מאות (ובמקרים רבים, אלפי) אתרים אחרים. יש לכך משמעות אדירה והנה דוגמה למקרה בו העברנו אתר משרת שיתופי לשרת פרטי, במהלך ששיפר את ביצועי מהירות טעינה בעשרות אחוזים.

קרא עוד 

שימוש נכון בפלאגינים:

אתרי אינטרנט בקוד פתוח עושים שימוש רב בפלאגינים ורכיבים. אולם בחירה ברכיב כזה או אחר (גלריה, טופס, ניוזלטר וכו') צריכה להתייחס גם להשפעתו של הפלאגין על מהירות טעינת האתר. ייתכן בהחלט כי רכיב מסוים אולי יספק את המענה הפונקציונאלי, אך יגרום בפועל להאטה משמעותית, ועל כן יהיה צורך בהחלפתו ברכיב אחר. 
 
נשמע פשוט? תחשבו שוב. בכדי לעשות זאת נכון דרוש ידע רב ברכיבים השונים, כמו גם מודעות להשפעתם האפשרית על מהירות האתר. רק מומחיות ברמה גבוהה מאד בקוד הפתוח, תוכל לאפשר ביצוע מלוא הבדיקות הדרישות ובחירת רכיבים איכותיים, אפקטיביים וחשוב לא פחות – זריזים. 
 
בנוסף, קיימים כיום פלאגינים ייעודיים להאצת מהירות טעינה, ואנו מוודאים כי רכיב זה מותקן היטב באתר. 

שדרוג התבנית והמערכת

על מנת להגביר את מהירות הטעינה, חשוב לבצע שדרוג לתבנית האתר ולמערכת. אין מדובר בלחיצת כפתור, אלא בעבודה הדורשת מקצועיות וירידה לפרטים הקטנים ביותר. בחברת WinWeb אנו מבצעים שדרוג זה עקב בצד אגודל, ומוודאים כי המערכת והתבנית מספקות מענה מיטבי, גם ברמה הפונקציונאלית וגם מבחינת מהירות.

מהירות טעינה במובייל, הפרמטר החשוב ביותר

מהירות הטעינה במובייל היא כאמור הנושא המרכזי והעיקרי כיום בבניית אתר מותאם לגוגל. אם בעבר הדרישה העיקרית לגבי המובייל הייתה רספונסיביות (שהינה התאמה וויזואלית וברמת חוויית משתמש), כעת גוגל מתעניינת בעיקר במהירות.

עד לאחרונה, גם המפתחים המומחים ביותר התקשו לשבור את "תקרת הזכוכית" של ציון 50-60 (מתוך 100) בכלי מדידת המהירות של גוגל (במובייל). כיום, בזכות השימוש בשפת AMP, המעניקה "פוש" לאתר, ניתן להגיע לתוצאות מרשימות וציונים החוצים את רף ה-90.

השימוש בטכנולוגיית AMP הופך לנפוץ וצובר תאוצה (תרתי משמע). יתרה מזו, אפילו גוגל מציעה באתר האינטרנט הרשמי שלה הסברים מפורטים והמלצות אודות הפתרון של AMP למהירות טעינה במובייל. ראו בסרטון הבא:
amp-google-intro.jpg
חשוב להדגיש כי יצירת עמודי AMP צריכה להיעשות במקביל לשפה העיצובית הקיימת. יש לוודא כי החברה המפתחת יודעת לספק מענה על ידי עיצוב עמודי AMP הכוללים את כל הפיצ'רים הגרפיים לרבות גלריות, באנרים, תמונות, פונטים, פלטת צבעים, טפסים, כפתורים וכדומה. ראו להלן דוגמאות שביצענו בחברת WinWeb לאחרונה לגבי עיצוב עמודי AMP "קלי משקל" השומרים על העיצוב המקורי:
אתר AMP
דף ה AMP בנייד
https://magid.huji.ac.il/amp
amp
ראה בנייד את דף ה AMP:
https://medicvision.com/usa/iqmr/neuro-case-review/amp

לסיכום, בתום הליך מורכב ומאתגר, הצלחנו לשמחתו של הלקוח (וכמובן שגם לשמחתנו) לשפר את ביצועי האתר ולהקפיץ את המהירות עד כדי למעלה מציון 90 (מתוך 100). ראו דוגמאות.

אופטימיזציה לגוגל – לא רק מהירות טעינה

לצד מהירות הטעינה עליה הרחבנו לעיל, אנו עוסקים כמובן בכל הפרמטרים הנוספים המאפיינים אופטימיזציה למנועי חיפוש, כמו לדוגמה (לא רשימה סגורה):
 • עיצוב ופיתוח עמודי Web בטכנולוגיית AMP.
 • מעבר לפרוטוקול מאובטח HTTPS.
 • קוד נקי שמאפשר זמני טעינה קצרים.
 • אחסון אתרים איכותי, מהיר ויציב.
 • היררכיה נכונה מבחינת מבנה אתר.
 • תכנים איכותיים המבוססים על מילות מפתח.
 • אופטימיזציה לתכנים (כותרות ראשיות, כותרות משנה, מילות מפתח וכו').
 • אופטימיזציה לתמונות (כיווץ תמונות, הגדרת תגיות ותיאור טקסטואלי לכל תמונה).
 • התאמה רספונסיבית לכל מסך.
 • מערך קישורים פנימיים.
 • הפרדה בין קבצי עיצוב לטקסט.
 • הגדרת תיאורים לגוגל (תגי מטה).
WinWeb מעמידה לרשות לקוחותיה מתכנתים מומחים באופטימיזציה לגוגל ומשתפת פעולה עם החברות המובילות בישראל לקידום אתרים.