אחסון אתרים

קבצי אתרי אינטרנט מאוחסנים על גבי שרתים ייעודיים המשפיעים במידה רבה על ביצועיהם מבחינת פונקציונאליות, שימושיות ומהירות. מדובר על פרמטרים בעלי משקל רב, כלפי הגולשים מחד ומנועי החיפוש מאידך. על כן, חשוב להקפיד על כך שהאתר יאוחסן על גבי שרת איכותי, יציב וללא ירידות מתח.
בעל העסק, מטבע הדברים, איננו מסוגל לעקוב בכל רגע נתון אודות ביצועי האתר. הוא איננו יכול להיות תמיד עם “היד על הדופק” ולוודא כי מהירות האתר משביעת רצון וכי האתר יציב ופועל חלק. רק אחסון אתרים בסטנדרטים גבוהים, ובפרט אחסון אתרים פרטי על גבי שרתי VPS- Virtual Private Server, מבטיח שקט נפשי. שקט אשר משמעותו אתר אינטרנט יציב ומהיר, בדיוק כפי שגוגל והגולשים צריכים ומצפים לקבל.

מהו אחסון אתרים שיתופי?

אחסון אתרים שיתופי הוא אחסון על גבי שרתים אשר מאחסנים במקביל 3,000-4,000 אתרי אינטרנט שונים. סיטואציה זו עלולה להיות בעייתית, שכן כאשר אתר האינטרנט שלכם מאוחסן בתנאים שיתופיים, אין לכם ביקורת על אלפי האתרים האחרים המאוחסנים עמו בשרת. לא אחת, האתרים “השכנים” גוזלים משאבי זיכרון ומעבד רבים מהשרת, בעיקר בשעות העומס (אך לא רק), והדבר משפיע ישירות על הביצועים ומהירות האתר שלכם. החל מירידה בקצב הטעינה (לרבות במעבר בין עמודי תוכן), וכלה בירידות מתח חוזרות ונשנות ולעיתים עד לקריסתו ונפילתו.

מהו בעצם שרת פרטי VPS ?

שרת פרטי (Virtual Private Server)-כשמו כן הוא. בשנים האחרונות עולה הביקוש לאחסון אתרים בשרת פרטי (VPS). בעבודה עם שרתי VPS האחסון מתבצע על גבי חומרה נפרדת שמיועדת לאתר האינטרנט הספציפי עם נפח זיכרון ומעבד ייעודי, זמינות מיידית ותפעול עצמאי. אחסון VPS מספק לאתר האינטרנט יציבות מרשימה וביצועים מצוינים. ללא ירידה במהירות ברמה 24/7.

מדוע לבחור שרת יציב לאתר שלך?

מדוע לבחור שרת יציב? ובכן, המשמעות המקופלת בשרת יציב היא שאתר האינטרנט יציג זמני טעינה מהירים, קבועים ומרשימים לאורך זמן (ללא ירידות “מתח” או “נפילה במהירות” בשעות מסוימות). סוגיה מהותית באינטרנט שכן גוגל והגולשים מעדיפים באופן ברור אתרים יציבים, מהירים ובעלי ביצועים אופטימאליים.

לגבי גוגל, הרובוטים של מנוע החיפוש מגיעים לביקורים רנדומאליים באתרי אינטרנט ומבצעים בהם מעין “ביקורת פתע” שלא ניתן לשלוט על מועדיה. חשוב מאד שהאתר יהיה יציב תמיד, ברמה של 24/7 ובלי עיגולי פינות. הדרך היחידה להגשים מטרה זו היא באמצעות בחירה באחסון איכותי על גבי שרתי VPS פרטיים ועוצמתיים (Virtual Private Server).

בעלי עסקים רבים סבורים שהאתר שלהם יציב ומהיר אך בפועל כאשר מנתחים את הנתונים לעומק מגלים שהתמונה אחרת לחלוטין. בעל עסק, שצריך לנווט את החברה, לא יכול לבדוק את מהירות אתר האינטרנט בכל שעות היום. בחירה בשרת פרטי היא אפוא פתרון אידיאלי, שכן רק במצב זה אתר האינטרנט של העסק נהנה משרת משלו והוא תלוי בעצמו. כפועל יוצא מכך, בעל העסק נהנה משקט נפשי ויציבות מרשימה בכל שעות היממה (בניגוד לאחסון שיתופי ביחד עם 3,000-4,000 אתרים בשרת, דבר היכול ליצור עומס על משאבי השרת שמביא לירידה בביצועים ואיטיות).

זכרו כי יציבות האתר דרושה לא רק בשביל גוגל אלא גם עבור הגולשים שמגיעים לביקור אפילו בשעות בלתי שגרתיות. גולש שנוחת באתר אינטרנט יציב ומהיר, מקבל חוויית גלישה מצוינת. מנגד, אתר שאיננו יציב דיו עלול להרחיק את הגולשים ולהביא אותם ישירות אל התוצאה הבאה בתור, כלומר אל המתחרים שלכם.

עוד יתרונות של שרתי VPS

אחסון אתרים VPS כולל את כל היתרונות הידועים שמאפיינים אחסון אתרים שיתופי איכותי. 
שליטה עצמית גבוהה – בניגוד לאחסון אתרים שיתופי, אחסון VPS מציע שליטה רחבה על שטח הדיסק שמוקצה לאתר ועל אלמנטים במשאבי השרת. באחסון VPS ניתן לבצע פעולות שאי אפשר לעשות באחסון משותף וההגבלות על התאמת האחסון הן מינימאליות.

גמישות ומודולאריות – גמישות ומודולאריות הן שתי תכונות חשובות שעומדות מאחורי אחסון VPS. התשלום לטובת האחסון מבוסס על הצרכים של הלקוח בהתאמה אישית וברמת Custom Made.

אבטחה – פתרונות האבטחה באחסון אתרים VPS מותאמים לצרכי העסק וניתן להתקין חומות הגנה ותוכנות אנטי-וירוס באופן עצמאי. השליטה על האבטחה גדולה במידה ניכרת ביחס לאחסון אתרים שיתופי.

אחסון אתרים VPS עם WinWeb

  • אחסון אתרים פרטי על גבי שרתי VPS עם מעבד 4 ליבות וזיכרון של 10 ג’יגה.
  •  השירות ללקוח הוא מהיר ומלא בזמינות מלאה.
  • השרתים מתופעלים על ידי צוות מקצועי של מתכנתים ומהנדסים הזמין ברמת 24/7.
  •  לכל דומיין Cpanel נפרד המגביר את היקף ההגנה.
  •  לקוחות WinWeb נהנים מרשת ביטחון של גיבוי אוטמטי יומי מלא עד7 ימים לאחור (לכל קבצי האתר כולל בסיס נתונים) על גבי שרת נפרד.
  •  SSL בחינם.

בלוג