אחסון אתרים

וורדפרס היא מערכת קוד פתוח שהביאה מהפכה של ממש לעולם בניית האתרים. מה שהחל כפלטפורמה להקמת בלוגים צבר תאוצה ומשמש כיום להקמת אתרי תדמית, חנויות ווירטואליות, פורטלים, אינדקסים, אתרי תוכן ועוד. לא בכדי, יש לוורדפרס כבר למעלה מ-140 מיליון הורדות כולל לקוחות מפורסמים כמו CNN, סוני, פורבס ועוד. בהקמת אתר וורדפרס חשוב לשים לב לסוגיית האחסון תוך התייחסות להיבטים שונים לגבי חברת האירוח. הנה כמה מהדגשים המרכזיים. 

אחסון של אתרי וורדפרס אצל חברה המכירה לעומק את המערכת

אחסון אתרי וורדפרס דורש מהחברה המארחת להפגין מקצועיות, הן מבחינת שרתים וחומרה והן מבחינת היכרות וידע מעמיקים בוורדפרס עצמה. על חברת האחסון להכיר באופן יסודי את מערכת הקוד הפתוח של וורדפרס, משום שהגדרות האחסון מוטמעות בין השאר במערכת הניהול. ידע מקצועי זה מאפשר לספק ללקוח ביצועים ויציבות בסטנדרטים גבוהים ובזמינות מרבית. כל מעטפת השירות ניתנת תחת אותה קורת גג גם בצד לקוח וגם בצד שרת.

חשוב להדגיש, הבנה בסיסית בלבד אינה מספיקה. רק ידיעה מעמיקה ושורשית של כל האלמנטים במערכת של וורדפרס תהפוך את האחסון לאיכותי ואפקטיבי. רצוי שלא להתפשר ולהתקשר עם חברת אחסון שאנשיה שולטים בכלל הפרמטרים ברמת שפת אם. כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהאתר לא יהיה “יתום” עם עלייתו לאוויר ויהיו לו גם “אמא ואבא” לאחר לידתו. 

אחסון אתרי וורדפרס על שרתי VPS

אחת המגמות המקובלות כיום בענף היא אחסון אתרי וורדפרס על גבי שרתי VPS. כלומר, אחסון בשרתים ייחודיים ופרטיים. בשונה מאחסון אתרים שיתופי בו אלפי אתרי אינטרנט מאוחסנים זה לצד זה, דבר שעלול לתת את אותותיו לאורך זמן מבחינת ביצועים, אחסון VPS מספק רמה אחרת של פונקציונליות ותפעול. זאת משום שלא קיימת תלות בין האתר שלכם לאתרים אחרים, שאינם מוכרים ואשר לא ניתן לפקח עליהם, כפי שקורה באחסון שיתופי. עצמאות זו מבטיחה יציבות מרשימה וביצועים אופטימליים. שרת VPSמעמיד לרשותכם חומרה ברמה מתקדמת שהינה בעלת יכולת להקצאת משאבים בלעדיים לאתר ונפח זיכרון ייעודי. 

שירות מקיף כולל גיבוי ושחזור

אחסון על גבי שרת פרטי מספק פתרון מלא לכל צורך או בקשה בזריזות, באמצעות מענה אנושי המאויש על ידי מפתחים ומתכנתים בכוננות מסביב לשעון – 24/7. כמו כן, חברות אשר מציעות אחסון אתרי וורדפרס על שרתי VPS יכולות להבטיח שירותי גיבוי ושחזור מלאים, כולל מסדי נתונים. הגישה המהירה והזמינה אל החומר מקצרת במידה ניכרת את לוחות הזמנים.

זמני טעינה ואבטחת מידע

לאחסון באמצעות שרת פרטי יתרונות נוספים מבחינת אבטחת מידע. מדובר בפתרון אפקטיבי נגד פריצות, ווירוסים ותוכנות זדוניות שונות. אי-התלות באתרים אחרים טומנת בחובה גם משמעות חיובית לגבי מהירות טעינה, וכפועל יוצא מזה, משפיעה לטובה על דירוג התוצאות במנועי החיפוש (בהם זמן טעינה הוא פרמטר קריטי).

לסיכום

כאשר בוחרים חברת אחסון לאתר וורדפרס רצוי שלא להתפשר ולהפקיד את האתר בידי חברה אשר בקיאה במערכת על בוריה. כזו שמסוגלת להעניק את כלל השירותים התפעוליים שיש בהם צורך, לאורך זמן ובאופן מתמיד.

בלוג