איך לבדוק חברה לבניית אתרים?

איך לבדוק חברה לבניית אתרים?

כל מי שניגש לבנות אתר אינטרנט וקיבל הצעות מחיר שונות בוודאי שאל את עצמו איך אפשר לדעת שהחברה אמינה ותספק לו אתר אופטימאלי עבור העסק שלו? איך אפשר לדעת שהוא לא רק עוד לקוח שצריך לסמן עליו V...?

מי מדבר איתך?

חשוב שכבר בשלב הראשון מי שידבר איתך יהיה איש מקצוע כמו מעצב או מתכנת עם אזן קשבת וסובלנות שיוכל להבין בדיוק מה אתה צריך ואיך אפשר לבצע את זה בצורה הטובה ביותר. אם העבירו אותך לאיש מכירות או מזכירה שאומרים לך שהכול יהיה בסדר ו – "כבר בנינו עשרות אתרים דומים...", אתה כנראה לא תקבל את השרות והאתר שאתה צריך. לכן כבר בשלב זה מומלץ לסנן חלק מהצעות המחיר שקיבלת. בסינון הבא, מסתכלים באתר של חברת האתרים ובודקים את תיק העבודות והשירותים שלה.

האם חברת האתרים מעודכנת?

קאצ' נוסף הוא שחלק מהחברות עובדות עם גרסאות לא מעודכנות מלפני כמה שנים כי הרבה יותר קל לעבוד
עם מה שיש ומה שעובד (במיוחד עם ג'ומלה שבה יש הבדלים גדולים מאוד בין גרסאות 1 ו – 2 לגרסה 3).
המחיר עשוי להיות זול יותר, אבל המחיר שתשלמו בפועל על תבניות עיצוב מיושנות וחורי אבטחה מסוכנים יהיה גבוה מאוד

מהיכן צוות בונה האתרים?

יש לשים לב שישנן חברות שעובדות עם מתכנתים מהמזרח הרחוק, מה שאמנם מוריד את המחיר משמעותית,
אך גורם לבעיות עם שפה העברית, הכרות העסק
לעומק וכל מה שנוגע לשיתופי פעולה ושדרוגים באתר בקוד פתוח . לכן, יש לוודא שצוות העובדים מישראל.

איך מחליטים איזה תיק עבודות מרשים יותר?

האם החברה בנתה אתרים של עסקים ובעלי מקצועות שונים? האם רואים שיש בכל אתר חתימה עיצובית ייחודית, או שקווי המתאר של כל האתרים דומים אחד לשני? רק אם כל אתר הוא ייחודי ועומד בפני עצמו, זה אומר שיש מעצבת או מעצב גרפי אמיתיים שיודעים את העבודה שלהם ולא משתמשים בתבניות מוכנות שכל אחד יכול להלביש...

נוחות המשתמש

כשנכנסת לאתרים של חברת בניית האתרים האם הם היו פשוטים שקל להתמצות בהם זא"מ יש כאן מחשבה על חווית גלישה נעימה וזה לא קשור לפונקציונליות שלהם למשל WinWeb בונה אתרים מורכבים מאד כמו חנות עם אלפי מוצרים ופורטלים גדולים אבל שהגולש נכנס לאתר הוא חושב שהאתר פשוט, או כפי לאונרדו דה וינצ'י אמר, "הפשטות היא החכמה האולטימטיבית".

טעות נפוצה אחרת של בעלי עסקים היא להסתכל בתיק העבודות רק באתרים בתחום שהם עוסקים בו. נהפוך הוא, צריך להסתכל במגוון אתרים בתיק העבודות ולראות שהם שונים אחד מהשני. הדבר אומר שלמעצבת והחברה יש יכולת וגמישות מחשבתית ויצירתיות להתאים לכל אתר אופי משלו ואין כאן מכונת יצור על גבי פס נע, אלא מחשבה ותשומת לב לכל אתר. השלב הבא הוא לבדוק את גודל החברה...

גודל החברה כן קובע.

תתפלאו, אבל כל עוד האתר שלכם הוא לא אתר ענקי עם תקציב של 300,000 ₪ ומעלה, עדיף לכם לבחור בחברה קטנה שנותנת יחס אישי ויכולות לספק מוצר מעולה, יתרה מזאת, בחברות קטנות הלקוח לא ממן את ההוצאות החברה, כגון: השכרת משרדים, איש המכירות, מזכירה, וכו,. היתרון היחידי בחברות גדולות שהן יכולות לבנות אתרים גדולים בסכומים גדולים (כפי שציינו מעלה) בפרק זמן קצר.
 
לאחר שקראתם והבנתם את המאמר, אנו מקווים שתבחרו את חברת האתרים האופטימלית עבורכם