אחד השלבים החשובים בהקמת אתר אינטרנט הוא האפיון שמבטא “מחשבה תחילה לפני ביצוע”. במילים פשוטות יותר, איך הופכים את החזון של העסק לאתר אינטרנט איכותי ומקצועי. שימו לב שלא מדובר בעניין של מה בכך.
אם הבנייה והעיצוב ייעשו ללא אפיון אתר ויזואלי ומקצועי, עלויות התיקונים וההתאמות לאחר מכן תהינה גבוהות ומכופלות.

אפיון אתרים מקצועי כולל התייחסות לנראות ולחוויית משתמש אופטימאלית. בין השאר תוך התייחסות למיקומי אלמנטים, פיצ’רים שונים, שדות חיפוש, כפתורים, אזורי הנעה לפעולה וכדומה. האפיון תלוי בהבנה עמוקה וממוקדת של החברה/העסק ברמת המאקרו, ובכל עמוד ועמוד ברמת המיקרו וקהל היעד שלו.

שימו לב כי חברות בניית אתרים מציעות לעתים אפיון אתר בחינם, כחלק מהשירות, אך בפועל אינן מבצעות אפיון מקצועי אלא רק סכמה גנרית של היררכיית העמודים. ללא ירידה לרזולוציות בכל עמוד ולעתים גם ללא ערך מוסף כלשהו.

אפיון אתרים עם חוויית משתמש

אפיון חוויית משתמש מאפשר ללקוח לראות כיצד מתגבש השלד המרכזי של אתר האינטרנט כך שהוא מביא לידי ביטוי את חזון העסק במישור הדיגיטלי-המקוון. תצוגת השלד מתחברת עם האפיון הטקסטואלי, ומציגה באופן וויזואלי את פריסת העמודים השונים.

אי לכך, חברת WinWeb מקפידה על אפיון אתרים וויזואלי אמיתי בו כל אלמנט מוצג במיקומו הנכון ולפי גודלו המדויק. אנו עושים שימוש בתוכנות המאפשרות תצוגת “אפיון ויזואלי אינטרקטיבי” כאשר הכפתורים יכולים להפנות לאפיון עמודים נוספים. כל זאת תוך שימת דגש על חוויית משתמש אופטימלית, מדויקת ומותאמת לקהלי היעד השונים והרגלי הגלישה שלהם. כמובן שהעבודה נעשית על בסיס פגישות מול נציגי החברה והבנה מעמיקה של צרכי העסק.

שימו לב – לא אחת מגיעים אלינו לקוחות לטובת בניית אתר המצוידים מראש עם אפיון אתר טקסטואלי שנערך על ידי חברה אחרת. אפיון זה, המוגש לרוב בעמודי מלל בלבד, לא מספק את התמונה המלאה. הוא מקשה מאד על הלקוח לראות אפילו “ניצנים” ראשונים של שלד האתר ו/או הנראות העתידית שלו.

השלב הבא – עיצוב לפי תוכנית האפיון

לאחר השלמת אפיון אתר הפרויקט עובר לשלב העיצוב. התקדמות מאפיון ויזואלי אינטרקטיבי (בקנה מידה של 1:1), לכדי עיצוב בסקיצת הדמיה על פי מיתוג האתר ועם פלטת צבעים, גופנים, טפסים, תפריטים, אייקונים וכדומה.
בחברת WinWeb אנחנו מאפשרים ללקוחות אפיון אתרים חופש פעולה מלא בבחירת חברת העיצוב והפיתוח. במידה שהלקוח ממשיך עמנו, תהליך העיצוב נעשה על ידי סקיצת הדמיה ברזולוציה של אחד לאחד, שמתבססת כמובן על האפיון. מעצבת האתרים שלנו מתייחסת לכל ההיבטים הרלבנטיים לרבות שפה עיצובית, מיתוג, זוויות טכנולוגיות ועוד.

אפיון אתר פונקציונאלי

אפיון אתר פונקציונאלי הוא תהליך עבודה המתאים לאתרי אינטרנט מורכבים. מדובר באפיון שדורש ידע מקצועי רחב בפיתוח אתרי אינטרנט ומענה לסוגיות כמו הרשאות במדרגים שונים, אינטגרציה בין מערכות, אזורים אישיים, טפסים ייעודיים, מנועי חיפוש חכמים ומולטי-פונקציונאליים ועוד.

WinWeb, אשר היה לה הכבוד לעבוד בשורה ארוכה של פרויקטים להקמת אתרי אינטרנט מורכבים, מציעה שירותים ייחודיים של אפיון אתרי אינטרנט פונקציונאליים. הניסיון שצברנו מאפשר לנו לא רק לתכנן את האפיון, אלא גם להבין את דרכי הגשמתו באופן החכם, הנכון, המקצועי, היעיל והאיכותי ביותר.

לסיכום,
WinWeb מציעה ללקוחותיה כמה רמות של אפיון אתרים המותאם לצורכיהם בהתאם לתקציב והיקף הפרויקט. אנו יודעים להתאים את הפתרון הנכון, בין אם מדובר על אפיון חוויית משתמש, אפיון אתרים פונקציונאלי, אפיון מערכות, וכמובן שילוב ביניהם.
היות שאנו מבינים גם בעיצוב, גם בפיתוח וגם בחוויית משתמש, האפיון שלנו לוקח בחשבון את כל הפרמטרים והינו אפיון אתרים הוליסטי ושלם.

התהליך שלנו: מאפיון חווית משתמש לאתר אינטרנט

אפיון אתר
חץ ירוק שמאלה
מאפיון ויזואלי לסקיצת הדמיה
אפיון אתר

מעיצוב לבנייה

WinWeb עובדת לפי מתודולוגיה שבה סקיצת ההדמיה הסופית מעוצבת בקנה מידה של 1:1,
ומועברת באותו האופן להמשך הפיתוח ובניית האתר. כך ניתן להבטיח תהליך יעיל, מהיר ומקצועי.

למה אנחנו?

  • 15 שנות ניסיון בפיתוח ועיצוב אתרי אינטרנט בקוד פתוח.
  • אפיון וויזואלי עם דגש רב על חוויית משתמש (לא רק אפיון טקסטואלי).
  • מעורבות גבוהה של מומחים לחוויית משתמש בכל פרויקט.
  • מעצבת אתרים מקצועית מובילה את תהליך המעבר ממוקאפ לעיצוב סופי.
  • הבנה באתרי אינטרנט מורכבים על הפונקציונאליות הרבה הדרושה להם (עד לרמת רכיבים ומודולים ספציפיים, כמובן).
  • האפיון הינו שירות בפני עצמו – הלקוח יכול לבחור להתקדם לפיתוח האתר בכל חברה וללא כבילות ל-WinWeb.

המומחים לוורדפרס לשירותך >>
בניית אתר וורדפרס