הבינה המלאכותית נמצאת בפריחה והנתונים מובהקים. שוק ששווה כבר היום כ-100 מיליארד דולרים, צפוי להכפיל את עצמו פי 20 עד שנת 2030 (כלומר, תוך פחות מעשור).

הבינה המלאכותית משרתת אין ספור סקטורים ותעשיות לרבות שיווק, שרשראות אספקה, מחקרים, ייצור מוצרים, ניתוחים אנליטיים וכמובן גם אתרי אינטרנט. בין השאר בזכות היכולת לייצר (יש מאין) תמונות, סרטונים ותכנים.

בינה מלאכותית מקפיצה באופן דרמטי את האפשרויות הזמינות לשיווק ופרסום באינטרנט. הדוגמה הקלאסית היא בייצור תמונות דמיוניות, שלא קיימות במאגרי התמונות ברשת, כמו למשל, פיל ששוחה בים עם מגפיים. בנוסף ניתן לייצר באנרים שאינם קיימים במציאות לאתרי האינטרנט ולהעביר מסרים ייחודיים. לדוגמה, אדם שיושב על לוע של הר געש עם לפטופ ומזמין חופשה.

כך גם אפשר להפיק בקלות סרטונים מקצועיים שונים שיכולים למשוך את העין, את האוזן וחשוב מזה – את תשומת הלב. דמיינו את אריק איינשטיין נותן הדרכה על שימוש במזגן או את מוחמד עלי מסביר בעברית על אחסון אתרים בענן. הפסיקו לדמיין, גם השמיים הם כבר לא הגבול.

ישנם אפילו כלים של בינה מלאכותית שמבצעים שיפורים ותיקונים בתוכן קיים. סרטונים שהוסרטו באיכות לא טובה או שדרושים להם טיפולי סאונד, יכולים להיכנס "למוסך" של הבינה המלאכותית ולצאת בצד השני כשהם עשויים לתלפיות. כאילו צולמו והוסרטו אתמול עם הציוד החדיש ביותר בענף.

צריך בינה בשביל להפעיל נכון בינה מלאכותית

אולם ככל שעולה הביקוש לפונקציונאליות הוורסטילית של הבינה המלאכותית, כך מתחדדת העובדה שדרושה בינה אמיתית (אנושית) בשביל למקסם את יכולותיהן של התוכנות האינטליגנטיות.

חברות וארגונים שמעוניינים (בצדק) להשתמש בפתרונות בינה מלאכותית, נתקלים תדיר בקשיים בדרך ליעד הרצוי. בעיקר משום שהפעלת בינה מלאכותית ברמה הבסיסית אמנם נגישה לכל אחד, אך תוצרים מצוינים יושגו רק כשבינה אנושית מניעה את גלגלי התוכנה.

בחברת WinWeb, למשל, אשר מפתחת מזה למעלה מ-15 שנה אתרי אינטרנט בקוד פתוח, ואשר מקפידה כל הזמן להתחדש ולהתעדכן בחזית הטכנולוגיה, השקענו משאבים רבים בלימוד והעמקה ביכולות המגוונות של הבינה המלאכותית.

אנשי מקצוע שתומכים בבינה המלאכותית

כשאתם מתקשרים עם אנשי מקצוע שיודעים להשתמש בראש וביצירתיות בתפעול בינה מלאכותית, התוצאה עשויה להיות מעל ומעבר למצופה. זאת מכיוון שצריך לדעת איך להשתמש בכלים השונים של הבינה המלאכותית. איך להכווין את התוצאות והפלט, איך לדייק את התוכנה ואיך לייצר מוצר סופי איכותי.

כשהדברים נעשים באופן מקצועי, הבינה המלאכותית מרימה את אתר ומציבה אותו בחזית הטכנולוגיה בעולם. הרבה מעל המתחרים שלו.

במה דברים אמורים? ניקח לדוגמה סיטואציה שבה תוכנת בינה מלאכותית מתבקשת לייצר סרטון לאתר אינטרנט. בכדי שהסרטון יתאים לקו של האתר, לשפה העיצובית, לתוכן וללקוחות, חשוב לדעת איך לדייק ולנסח את ההוראות שמועברות לבינה המלאכותית. לעתים קרובות מדובר בתהליך ארוך המקפל בחובו לא מעט ניסוי ותהייה, כיוונים ואיזונים.

בחברת WinWeb, למשל, אנחנו מפעילים כלים של בינה מלאכותית באתרי אינטרנט עם אנשי מקצוע רלבנטיים. לדוגמה, עורכת ווידאו שאחראית על תכני הוידאו, קופירייטר שמלווה את תהליכי יצירת הטקסטים בבינה המלאכותית או מעצבת גרפית שאמונה על הפקת תמונות לאתרים עם בינה מלאכותית. אלמנט חשוב נוסף שמשדרג את היכולת שלנו להפיק את המיטב מהתוכנות האינטליגנטיות טמון בהיכרות עם שפות התכנות שעליהן פועלת הבינה המלאכותית.

הרבה יותר מתמונות וסרטוני וידאו

האם זה מסתיים כאן? ממש לא. ישנם כלים רבים נוספים של בינה מלאכותית שיכולים לעבוד בשביל אתרי אינטרנט, הרבה מעבר לסרטונים, תמונות או תכנים.

למשל, כלים שבודקים את התאמת האתר לאלגוריתם של גוגל (ומסייעים בקידום אורגני, SEO), כלים שמספקים השראה למעצבי אתרים, צ'ט בוטים שנותנים מענה (לכל הפחות ראשוני ועם הזמן מעמיק יותר) של שירות לקוחות, הצעת תכנים לגולשים בהתאם לזרימת הגלישה שלהם באתר ועוד.

בחברות מובילות בתחום, כמו WinWeb, הפעלת הכלים של הבינה המלאכותית נעשית על ידי אנשי מקצוע רלבנטיים והמענה ללקוח הוא מקיף, איכותי וחשוב מכל – מתקדם ואפקטיבי.

המומחים לפיתוח אתרים לשירותך

פיתוח אתרים

בלוג

{"arrow":"true","pagination":"false","speed":"1000","autoplay":"true","autoplay_speed":"5000","loop":"true","owl_slide_to_show":"4","slide_show_ipad_owl":"3","slide_show_tablet_owl":"3","slide_show_mobile_owl":"1","owl_slide_to_scroll":"1","owl_slide_margin":"25","owl_slide_padding":"25","owl_start_slide":"0","owl_slide_center":"false","owl_slide_autowidth":"false","owl_slide_freeDrag":"false","owl_height_auto":"true","caption":false,"owl_slide_rtl":"true"}
{"animation_fancy":"","transition_fancy":"","fancy_box_loop":""}