בניית אתרים ליחידות נופש ובתי מלון

עד לא מזמן, עלויות הפיתוח להקמת אתר אינטרנט היו גבוהות, ויצרו מחסום כלכלי-תקציבי עבור עסקים קטנים ובינוניים. בפרט עסקים בעלי יציבות חמקמקה כמו בתחום הצימרים, יחידות הנופש והמלונאות.

ענף הצימרים והאירוח הכפרי בישראל מתמודד עם אתגרים לא פשוטים. כ-8,000 חדרים בעלי תפוסה שנתית של כ-24% בלבד המתמקדת בכמה חודשים תחרותיים. עסקאות שנסגרות פעמים רבות אד-הוק (מהיום למחרתיים), והתבססות בעיקר על תיירות פנים.

אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם האתגרים הללו הינה על ידי הקמת אתר אינטרנט איכותי (ולא רק שימת מלוא השיווק על פורטלים ואינדקסים בלבד). אתר אינטרנט בו הצימר יכול לשלוט באופן מלא, לעדכן נתונים, לעלות תכנים ולהיות "בית ווירטואלי" גם עבור נופשים חדשים וגם עבור לקוחות חוזרים.

אך על מה חשוב להקפיד בבניית אתר אינטרנט לצימר, יחידת נופש או בית מלון? הניסיון העשיר שלנו בחברת WinWeb, במסגרתו הקמנו אתרים רבים בענף, לימד אותנו כמה וכמה כללי אצבע מהותיים שעליכם לקחת בחשבון.


עיצוב וחוויית משתמש עבור בניית אתרים ליחידות נופש ובתי מלון

עיצוב וחווית משתמש הינם היסודות עליהם יש לצקת את האסטרטגיה השיווקית והטכנולוגית באתרי אינטרנט, ובאתרים בתחום התיירות במיוחד. עליכם לראות את השקעה בעיצוב ובשימושיות כקרש הקפיצה שלכם בדרך להתעלות מעל המתחרים.

על מנת להגשים זאת יש להקפיד על עיצוב אישי, Custom Made, שיהיה ייחודי, מדויק ומושך. עליכם לחתור לכדי כך שאתר האינטרנט שלכם לא יהיה בנאלי, אלא כזה שנחרט בזיכרון. אם תרצו, אתר שהגולש או הגולשת ישמחו לשלוח במהירות בווטסאפ לבן/בת הזוג.

בניית אתרים ליחידות נופש חייבת להיעשות תוך הקפדה על פרמטרים כמו מהירות טעינה (הנופשים מדלגים בקלילות בין האתרים השונים, ואתרים איטיים ננטשים ללא סנטימנטים), גלריות איכותיות ומגוונות (המפורדות לפי אזורי המתחם), הצעות לאטרקציות וטיולים באזור, תוכן שיווקי מדויק ועוד.


בניית אתרים לצימרים, למה אנחנו?

WinWeb מתמחה מזה למעלה מ-10 שנים בפיתוח ועיצוב אתרי אינטרנט בקוד הפתוח. לרבות ניסיון עשיר ומגוון בעבודה מול שחקנים שונים בתחום המלונאות, האירוח הכפרי, יחידות הנופש והאטרקציות. בניית אתרים לבתי מלון ויחידות נופש היא חלק בלתי נפרד מהעשייה השוטפת שלנו. אנו מכירים היטב הן את הענף התחרותי של תיירות הכפר בישראל, והן את הרגלי הגלישה של הנופשים המחפשים את הצימרים שלכם.

ראשית כל, עיצוב. בשוק כה רווי שבו פעמים רבות כמעט כל אתרי האינטרנט זהים זה לזה, חברת WinWeb מקפידה על עיצוב אישי. אנחנו מדברים כאן אפוא על רמת אמיתית של Custom Made. בניגוד לחברות רבות המחפשות קיצורי דרך, אנחנו באמת משקיעים בכל אתר ואתר.

חשוב לנו שהאתר שלכם יבלוט מעל המתחרים, ויעורר אצל הנופשים את החשק להתקשר ולבוא. איך אנחנו עושים את זה? WinWeb עובדת לפי מתודולוגיה של עיצוב רב-שלבי אשר במרכזו סקיצת הדמיה ברמה של 1:1. ללא הגבלה בהיקף ההחזרות לתיקונים ועד לשביעות רצונו המלאה של הלקוח.

רק לאחר אישור העיצוב, אנחנו נכנסים לפיתוח (ולא להפך). זוהי נקודה קריטית שעליכם להבין לגבי בחירת חברה עבור בניית אתר לצימר או יחידת נופש.

גם הפיתוח הטכנולוגי משחק תפקיד מהותי. לדוגמה, בשנים האחרונות אנו רואים כי בניית אתרים ליחידות נופש ובתי מלון דורשת לעתים פיתוח של מערכת להזמנת חופשה/חדרים און-ליין.

אין זה עניין של מה בכך שכן רק חברה לבניית אתרים המתמחה בענף התיירות, אשר יש לה את היכולות הטכנולוגיות הנחוצות, תוכל לספק מערכת שמסונכרנת ברמה מלאה (24/7) אל מול התפוסה בתאריכים המבוקשים. כמו כן, רצוי ונחוץ שהמערכת תהיה מסוגלת לאפשר למזמיני החופשה הוספת פרמטרים בהתאמה אישית כדוגמת חלוקת חדרים, בקשה לצ'ק אין מוקדם או צ'ק אאוט מאוחר, הזמנת ארוחת ערב, תיאום אטרקציות ועוד. יש לוודא כי המערכת מציגה רמה גבוהה מאד של חווית משתמש. למשל, התאמה של הממשק למובייל ואפשרות לבצע את כל הפעולות תוך שימוש באצבע אחת, או "מעקב אחר תהליך ההזמנה" שמלווה את הנופש לאורך הדרך.

בניית מערכת ההזמנות נעשית אצלנו בחברת WinWeb על ידי צוות של מתכנתים ישראלים אשר מכירים את הקוד הפתוח על בוריו (לא תשמעו את המילה "לא"), ומסוגלים לבצע פיתוחים ייחודיים בהתאם לדרישה. למשל, מערכת רב-תכליתית שמאפשרת גם הזמנת חדרים לחופשה, וגם הצטרפות לטיולים מודרכים. כאשר גולש יזמין חופשה בתאריכים מסוימים המערכת תציעה לו טיולים מודרכים אופציונאליים בזמן הנופש, ואם יזמין קודם כל טיול מודרך – המערכת תציג חדרים פנויים בסמוך למועד. מדובר על עבודת פיתוח הדורשת אינטגרציה בין שתי מערכות – מערכת הזמנת חדרים ומערכת הזמנת טיולים מודרכים. כמובן שמערכת מסוג זה היא פיתוח הדורש משאבים ותקציב, אך לחברת WinWeb אין ספור פתרונות נוספים לתקציבים שונים ולדרישות פחות מורכבות.

סוגיה נוספת קשורה לקידום האתר שלכם בגוגל. WinWeb עובדת באופן שוטף עם חברות הקידום המובילות והגדולות בישראל, ומבצעת אופטימיזציה מושלמת לגוגל עוד בתהליך הבנייה של האתר (כולל הדרכה להמשך).


שירות – זמינות מרבית אמיתית

מעבר לשלל היתרונות הטכנולוגיים והעיצוביים שלנו, WinWeb היא קודם כל חברת שירות. חברת בניית אתרים יחידה מסוגה שרואה באתר שירות ולא רק מוצר.

מה זה אומר? זה אומר שאנחנו זמינים במובן הרחב ביותר – ללא שירותי הודעות וללא המתנות מיותרות. זוהי נקודה הרת משקל לגבי אתרי אינטרנט בתחום התיירות. כאשר תעמדו בפני סגירת עסקה מול לקוח, ותהיה זקוקים לתמיכה או הדרכה, תהיו בטוחים שנענה מהר. בלי עיכובים וברמת 24/7. יש לאתר שלכם אבא ואמא. ההצלחה שלו חשובה לנו בדיוק כפי שהיא חשובה לכם.