בניית אתרים בקוד פתוח עם התממשקות ל-CRM דורשת מומחיות ומקצועיות בסטנדרטים טכנולוגיים גבוהים ביותר. בפרט כשמדובר על בניית אתרים בוורדפרס או בפלטפורמה אחרות של קוד פתוח. בחברת WinWeb, המתמחה מזה כ-15 שנה בפיתוחים מורכבים , אנחנו נתקלים תדיר בלקוחות שזקוקים לשירות הנ”ל.  

בניית אתרי וורדפרס עם התממשקות ל-CRM, מה המשמעות בפועל?

כידוע, ישנן כיום שתי מערכות CRM מובילות בעולם – SalesForce ו-Zoho CRM. הראשונה נחשבת למשוכללת יותר אך מחירה בהתאם והיא איננה תומכת בעברית, ואילו השנייה זמינה בעלויות מעט יותר אטרקטיביות ומספקת גם תמיכה בעברית. זאת כמובן לצד הבדלים נוספים שלא ניכנס להם כעת משום שאנחנו רוצים להתמקד במורכבות של בניית אתרים בוורדפרס וקוד פתוח עם התממשקות ל-CRM.

התממשקות ל-CRM יכולה להיות ברמה הבסיסית או בפתרונות מורכבים. בכל הנוגע לרמה הבסיסית מדובר בד”כ על התממשקות אתר ל-CRM תוך הטעמת קוד בטופס יצירת הקשר. לאחר מכן, אפשרות של העברת הפנייה, ה-Lead, למערכת CRM, בה אפשר גם לעשות סינונים.

רמה בסיסית זו של בניית אתרים בוורדפרס עם התממשקות ל-CRM מאפשרת ניהול קשרי לקוחות באופן מיטבי ושוטף. כולל, למשל, על ידי יצירת “היסטוריה” ומעקב אחר הצעות מחיר ללא תלות בנציג הספציפי שסיפק את המענה הראשון.

בניית אתר עם התממשקות מורכבת ל CRM

התממשקות מורכבת יותר דורשת כבר תפעול אינטגרציות שונות בין מערכות נתונים על בסיס מערכת CRM שמשולבת עם אתר אינטרנט דינאמי. נסביר זאת עם דוגמאות.

דוגמה ראשונה היא פרויקט שביצענו לאחרונה בחברת WinWeb עבור אתר אינטרנט שמציע שירותים הזמנת חבילות מרובות פרטים. בניית אתר וורדפרס שמציג האתר מציג אלפי אפשרויות שונות לפי בחירת הלקוח בהתאם לפילוחים רבים. לאחר ביצוע ההזמנה באתר (על בסיס מערכת חיצונית), הנתונים עוברים במלואם הן לאזור אישי והן למערכת CRM.

מכיוון שהאתר נבנה עם התממשקות ל-CRM, נתוני ההזמנות מאפשרים מעקב ורציפות במענה ללקוח על ידי נציגי שירות הלקוחות. גם בעבור שינויים עתידיים וגם לטובת הצעת שירותים משלימים (Up Sale).

בלי מערכת CRM, לא היה ניתן לבצע את המעקב אחר כל ההזמנות באתר, וכמובן שלא הייתה אפשרות אפקטיבית להציע שירותים נוספים להגדלת מכירות והכנסות.

דוגמה נוספת לפרויקט של בניית אתר וורדפרס עם התממשקות עם CRM היא כאשר החברה מזינה את נתוני השירותים למערכת CRM, ואלו מיוצאים מיידית להצגה באתר. כלומר, אתר האינטרנט מהווה “תמונת מראה” עדכנית בזמן אמת, מבלי שיש להזין את הנתונים של השירותים גם באתר.

תודות לכך, גם לקוח שפונה לסוכנות באופן טלפוני או פרונטלי, וגם לקוח שמזמין דרך האינטרנט, מקבלים את אותו המידע המעודכן (כולל כאשר הם פונים לנציגי שירות שונים).

לסיכום, בניית אתרים עם התממשקות ל-CRM דורשת מקצועיות גבוהה

הדוגמאות שנתנו כאן הן כמובן בבחינת מעט המחזיק את המרובה. בניית אתר וורדפרס עם התממשקות למערכת CRM יכולה לייצר עוד אין ספור פתרונות טכנולוגיים ומסחריים לעסקים מענפים שונים. בחברת WinWeb אנחנו עושים זאת בצורה מושלמת בזכות:

המומחים לבניית אתרים מורכבים לשירותך

בניית אתרים מורכבים