בניית אתרים

בניית אתר אינדקס היא פרויקט המקפל בחובו אתגרים טכנולוגיים ועיצוביים. באתרים מסוג זה, האינדקס מהווה פעמים רבות את ליבו הפועם של הנכס הדיגיטלי. גם ברמה הכלכלית וגם מבחינת חוויית משתמש. הצלחת האתר טמונה אפוא ביכולת של האינדקס לייצר גישה חכמה וידידותית לנתונים שמאחוריו.

כאן נכנסים לפעולה מנועי חיפוש חכמים, שדות המצליבים מידע, תפעול/ניהול מסדי נתונים, מערכות תוכן עם הרשאות שונות, פלטי תוצאות מעוצבים ועוד. אפשר אפילו לומר כי בניית אתרי אינדקס היא הפסגה הטכנולוגית והעיצובית העומדת בראש התחום של פיתוח אתרי אינטרנט. לא כל חברה לבניית אתרים (באמת) מסוגלת להתמודד עם פרויקט כה מורכב, ולא כל המפתחים או המעצבים מבינים לעומק את המשמעויות הכרוכות בדבר.

כחברה בעלת ניסיון של יותר מ-10 שנים בפיתוח ועיצוב אתרי אינטרנט בקוד פתוח, אשר הייתה לה הזכות להקים אתרי אינדקס רבים ללקוחות בסדרי גודל שונים, אנו שמחים להדגיש בפניכם מספר היבטים קריטיים אודות פרויקטים מסוג זה. הן לגבי בניית אתר אינדקס ברמה הכללית, והן באשר ליתרונות המאפיינים בניית אינדקסים בקוד פתוח בפרט.

בניית אינדקס בקוד פתוח, יתרונות מרכזיים

קוד פתוח הוא סביבת עבודה מודרנית לפיתוח אתרי אינטרנט. כשמו כן הוא, מדובר על פלטפורמה “פתוחה” שמתופעלת על ידי עשרות אלפי מתכנתים ברחבי תבל. מתכנתים אשר מעדכנים את המערכת ברמה שוטפת ומעמידים מוצר חי, תוסס ודינאמי.

שתי המערכות המובילות בעולם הקוד הפתוח כיום הן וורדפרס (שהושקה בשנת 2003 ואשר כ-31% מ-100,000 אתרי האינטרנט הגדולים בעולם נבנו באמצעותה) וג’ומלה (אשר עלתה לאוויר בשנת 2005 ואשר נחשבת למערכת הקוד הפתוח המומלצת לאתרים מורכבים, לרבות אינדקסים ואתרים בעלי מנועי חיפוש והרשאות).

המעלה החשובה בבניית אינדקס בקוד פתוח היא שאלו פלטפורמות שנמצאות תמיד בחזית הטכנולוגיה. רכיבי האינדקס של וורדפרס וג’ומלה מתעדכנים כל הזמן בזכות קהילת המתכנתים האדירה שמאחוריהם. תחת רכיבי האינדקס הראשיים ניתן להלביש על האתר באופן ספציפי אין ספור הרחבות ורכיבים נוספים. התוצאה הינה אינדקס מושלם שנותן מענה לכל צורך ומותאם לכל אתגר עיצובי או טכנולוגי.

אז איך בוחרים חברה לבניית אתר אינדקס בקוד פתוח?

בכל הנוגע לבניית אתרי אינדקס, יש לשתי הפלטפורמות של הקוד הפתוח (וורדפרס וג’ומלה) יתרונות ייחודיים. בעוד שבמקרים מסוימים הבחירה בג’ומלה תהיה נכונה, ישנם אתרי אינדקס אחרים שוורדרפס תתאים להם יותר.

שימו לב, בבניית אתר אינדקס בקוד פתוח חשוב להיעזר בחברה לבניית אתרים שכבר בנתה אתרים מתוחכמים מסוג זה גם בג’ומלה וגם בוורדפרס. זאת בכדי לקבל המלצה מקצועית אודות המערכת המתאימה לאתר בהתאם לאפיונו. נדגיש שוב – הניסיון חייב להיות גם בג’ומלה וגם בוורדפרס, שכן רק עבודה עם חברה המתמחה בשתי הפלטפורמות יכולה להבטיח שאתם בידיים טובות.

אין מדובר בעניין של מה בכך. ישנן חברות רבות אשר מתמחות בפלטפורמה אחת בלבד, ועל כן מסוגלות להציע ללקוח רק את המערכת אותה הם מכירים (“מה שמונח מולם על המדף”). בחברת Win-Web אנו מכירים גם את ג’ומלה וגם את וורדפרס על בוריין. אנו יודעים להתאים את הפלטפורמה ללקוח ולא דורשים מהלקוח להתאים את עצמו למערכת.

בשלב הבא, החברה המפתחת, כאשר היא מחזיקה בניסיון ובידע הטכנולוגי העדכני, תוכל להטמיע באינדקס תתי רכיבים נוספים לפי הצורך לרבות מודולים, הרחבות, פלאגינים וכדומה. עליה לבצע סנכרון של הרכיבים זה עם זה, ובמידת הצורך להיכנס אל הקוד לטובת תכנות פרטני.

בניית אתר אינדקס לפי היכרות התחום הספציפי

מאות אלפי אתרי אינדקס פועלים ברשת ומייצרים לבעליהם הכנסה מרשימה. אינדקסים איכותיים אלה, המהווים מעין גשרים בין צרכים ומידע, הם חלק בלתי נפרד מהנוף האינטרנטי. אולם הם אינם מקשה אחת וישנם סוגים שונים של אינדקסים הפעילים און-ליין.

לדוגמה, אינדקסים המאפשרים לגולשים להזין מידע באופן עצמאי, אינדקסים שמציגים מידע המתעדכן תדיר, אינדקסים ששואבים תכנים ונתונים ממקורות שונים, אינדקסים שעיקר תעבורת הגלישה שלהם מגיעה מהמובייל, אינדקסים שהשימוש בהם נעשה לרוב ממחשבים נייחים, אינדקסים הכוללים מדרגי הרשאות לסוכנים או עובדים, אינדקסים לטובת הקהל הרחב המופעלים על ידי גופים ציבוריים, אינדקסים פרטיים הפועלים למטרות רווח מובהקות,  אינדקסים “נישתיים” בתחומים ספציפיים ואינדקסים רחבי היקף (בעלי עשרות ומאות קטגוריות ותת-קטגוריות).

בטרם מומחי החברה מתיישבים לעצב או לתכנת את האינדקס, עליהם להבין את הרציונל שלו. מהו אופיו של האינדקס, מי רשאי להזין בו נתונים, מה המודל העסקי מאחוריו, מהי מידת התחרותיות של הענף בו הוא פועל וכדומה. רק כך ניתן לייצר התממשקות מדויקת בין חוויית משתמש אופטימלית לבין פתרונות עיצוביים וטכנולוגיים.

בניית אתרי אינדקס עם ג’ומלה

ג’ומלה היא מערכת קוד פתוח שאת מיטב פרסיה וכיבודיה קיבלה על רכיביה המצוינים. במידה מסוימת, זוהי מערכת הקוד הפתוח המושלמת לבניית אתרי אינדקס. האינדקס של ג’ומלה הינו מתוחכם, מתקדם, חדשני, משוכלל ומתעדכן תדיר.

תחת רכיב האינדקס הראשי של ג’ומלה מצויים עוד מאות תתי-רכיבים ספציפיים המאפשרים לייצר אתר אינטרנט מקצועי, אלגנטי, מהיר, ממוקד ומדויק. כולל בעת בניית אתרי אינדקס גדולים ומורכבים הכוללים הרשאות, מנועי חיפוש, פיצ’רים איכותיים (כמו מפות חיות), מסדי נתונים אוטומטיים, סליקה, מסלולי פרסום, שליטה על פלטי תוצאות (כולל תעדוף הופעות), באנרים ועוד.

בניית אתרי אינדקס עם וורדפרס

וורדפרס היא פלטפורמת הקוד הפתוח המוכרת ביותר בעולם. המערכת, אשר החלה את דרכה לפני כ-15 שנה כבסיס להקמת בלוגים ואתרי תדמית, עברה עם השנים טרנספורמציה משמעותית. רכיביה העדכניים של וורדפרס מאפשרים בניית אתר אינדקס לתפארת.

אתרי האינדקס המוקמים בעזרת וורדפרס הם ידידותיים מאד למשתמש ומציעים מערכת ניהול תוכן (CMS) קלה לתפעול ונוחה לשימוש. זהו פתרון המתאים במיוחד לאתרי אינדקס “קטנים וזריזים” המופעלים על ידי גורמים שאינם בעלי רקע טכנולוגי מובהק. חברות לפיתוח אתרי אינטרנט המתמקצעות בוורדפרס יודעות במידת הצורך כיצד להרחיב את יכולותיה הטכנולוגיות של המערכת ולספק פתרונות לאתרי אינדקס גדולים ומורכבים.

המומחים לבניית אתרים בקוד פתוח לשירותך >>

בניית אתרים בקוד פתוח