בניית אתרים בוורדפרס

וורדפרס, מערכת הקוד הפתוח המובילה בעולם, היא פלטפורמה מצוינת לבניית אתרים. יותר ויותר חברות שעוסקות בפיתוח ועיצוב אתרי אינטרנט עושות בה שימוש, ורבות מהן אף מתמחות ספציפית בהקמת אתרים מבוססי וורדפרס. מהו סוד הקסם ולמה חשוב להקים אתר וורדפרס עם חברה מקצועית?
התשובות לפניכם.

היתרונות של וורדפרס על פני מערכות אחרות

וורדפרס כובשת את ליבם ואתריהם של מיליוני עסקים ברחבי תבל. ביניהם כמה מהמוכרים ביותר כמו למשל האתר הרשמי של הזמרת קייטי פרי או הגרסה המקוונת של עיתון הניו יורק טיימס. מדוע? ובכן, בניית אתרי וורדפרס נהנית משורה ארוכה של יתרונות בטווח הקצר ובטווח הארוך. הנה כמה מהם: 

 

  • אלפי תבניות לבחירה שמתאימות לאין ספור סוגי אתרים.
  • אלפי תוספים לכל מטרה שזמינים להתקנה מיידית.
  • מערכת ניהול תוכן ידידותית למשתמש גם לבעלי אתרים שאינם אנשים טכנולוגיים.
  • קהילת מפתחים בינלאומית שמשדרגת את המערכת באופן שוטף.
  • קוד נקי ומסודר שמתאים נהדר לקמפיין קידום אתרים (מנועי חיפוש אוהבים וורדפרס!).
  • רספונסיביות – התאמה מושלמת למובייל ומסכים שונים.
  • אפשרות להגדיל את אתר האינטרנט תוך כדי תנועה על ידי הוספת עמודים חדשים כל הזמן.
  • אפשרות לנהל אתר על ידי מספר בעלי הרשאות.
  • ועוד, ועוד.

בניית אתר וורדפרס בהתאמה אישית

למרות שבניית אתרי וורדפרס מבוססת על תבניות קבועות, כמעט כל אתר הוא בסוף ייחודי בפני עצמו. ב-99% מהמקרים בניית אתרי וורדפרס רואה בתבנית חומר גלם ביד היוצר. כלומר, חומר גלם ביד המפתחים והמעצבים על פי בקשת הלקוח ובהתאמה אישית.
אז אם אתם חוששים שהאתר שלכם יהיה דומה לאתרים רבים ברשת, אין לכם מה לדאוג. חברה מקצועית שעובדת עם מפתחים ומעצבים גרפיים תוכל לספק פתרון של בניית אתרי וורדפרס ברמה של קסטום מייד (התאמה אישית).

כמה עולה אתר אינטרנט בוורדפרס?

בניית אתרי וורדפרס הפכה לטרנד, התופעה צוברת תאוצה בכל העולם, והמחירים בשוק משתנים מקצה לקצה. מבחינה זו יש לזכור שבדומה לכל בניית אתר אינטרנט, גם פיתוח על בסיס וורדפרס איננו מסתיים בבחירת תבנית והזנת תכנים ותמונות. התהליך הוא מורכב הרבה יותר וגם לאחר שהתבנית נבחרה המלאכה עוד רחוקה מסיום. לגבי השאלה “כמה עולה אתר וורדפרס?”, מומלץ להסתכל על החברה המפתחת מעבר לשורת המחיר לכיוון הניסיון, המקצועיות, הכלים העיצוביים, היכולות הגרפיות וכל המכלול שמקיף את האתר.

מה חשוב שחברת בניית אתרי וורדפרס תדע לעשות?

אפיון:
בניית אתר מתחילה עם אפיון מקצועי. תהליך האפיון מתחקה אחר המטרות של העסק ברשת, אופי העבודה מול הגולשים, האופטימיזציה הנכונה לנוכחות ווירטואלית אפקטיבית ועוד. בשלב זה עולות שאלות רבות כמו כמה עמודי תוכן האתר צריך, איך יסודרו הקטגוריות והתת-קטגוריות, האם יש מקום להשתמש בגלריית תמונות, האם האתר מתמקד בתוכן וויזואלי או טקסטואלי, וזה רק על קצה המזלג. אפיון הוא לא שלב שניתן להקל בו ראש. אפיון איכותי ואינטליגנטי הוא ההבדל שבין הצלחה לכישלון.

בחירת תבנית נכונה:
וורדפרס מציעה אלפי תבניות שונות והבחירה בתבנית הנכונה היא מלאכת מחשבת אשר דורשת ידע, היכרות עם תבניות פופולאריות, הבנת הקוד שמאחורי התבנית לשינויים עתידיים וכדומה. רק חברה מקצועית שמכירה את התבניות השונות תוכל לבור את המוץ מן התבן ולהתאים תבנית לעסק על פי הנגזרת של האפיון הראשוני.

עיצוב גראפי מותאם אישית:
ב-99% מהמקרים, בניית אתר וורדפרס מרחיבה את התבנית המקורית. אלמנטים נדחקים לאחור, אלמנטים מובלטים לחזית, אלמנטים מוסרים לחלוטין וכו’. זכרו כי בניית אתר וורדפרס היא גם בניית אתר בהתאמה אישית. אמנם הבסיס של התבנית נותן מסגרת טובה להתחיל ממנה, אך המרחק בין התבנית המקורית למוצר הסופי הוא רב. רק חברה שמתמחה בבניית אתרי וורדפרס באופן ספציפי כמו למשל WinWeb, ואשר עובדת ביחד עם מעצבים גרפיים מעולים שיודעים להתאים את העיצוב לעסק ולא אומרת לבעל העסק תתפשר במה שיש ,תוכל לספק עבודה ברמה גבוהה וללא עיגולי פינות.

תכנון חוויית משתמש:
חוויית משתמש (UX) היא מהפרמטרים הקריטיים ביותר בהצלחתו של כל אתר אינטרנט. מדובר על האופן שבו האתר מגיש לגולשים את המידע על ידי תפריטים נכונים, ניווט אפקטיבי, אלמנטים וויזואליים, טקסטים איכותיים, מפת אתר, סרטונים, טפסי יצירת קשר ועוד. זוהי תורה בפני עצמה שמלווה כל בניית אתר אינטרנט בוורדפרס ובכלל. לאור החשיבות הרבה שעומדת מאחורי חוויית משתמש, חשוב להתקשר עם חברה מקצועית שיודעת לעשות את העבודה “כמו שצריך”.

התקנת פלאגינים מתאימים:
אחד היתרונות הגדולים של וורדפרס הוא התוספים הרבים למערכת שזמינים ברשת. בזכות קהילת מפתחים אשר מונה עשרות אלפי מתכנתים בכל העולם, כמעט לכל בעיה או אתגר יש תוסף שיתאים בצורה מושלמת. אולם, איתור תוספים איננו משימה פשוטה והתקנתם בפועל עלולה להיות מעט מסובכת לבעלי אתרים שאינם אנשים טכנולוגיים. ההתעסקות עם התוספים מאפיינת הן את תהליך בנייתו של האתר והן את ניהולו השוטף לאחר העלייה לאוויר. מבחינה זו, כדאי להיעזר באנשי מקצוע כמו winweb שמכירים את מערכת וורדפרס ואת הפלאגינים הטובים ביותר שלה.

התאמה לקידום אתרים:
בדומה לכל אתר אינטרנט, גם בניית אתר וורדפרס צריכה להתייחס לנושא של קידום אתרים. כלומר, קמפיין עתידי של קידום האתר על גבי תוצאות מנועי החיפוש. חברה שדוברת לא רק וורדפרס אלא גם SEO (התאמה למנועי חיפוש) תוכל לספק לכך מענה. דהיינו, לפתח אתר אינטרנט ידידותי לגוגל.


מדוע דווקא בנו, בחברת WinWeb?

עוד, ועוד.

המומחים לוורדפרס לשירותך >>
בניית אתר וורדפרס