hevra
hevra

בניית אתר לחברה

לחברת WinWeb המפתחת אתרי אינטרנט מזה למעלה מ-10 שנים היו הזכות והכבוד לבנות אתרי אינטרנט לחברות המובילות בארץ ובעולם וביניהן חברות רפואיות, יזמים, בתי תוכנה, הייטק ועוד. אנו מודעים לכך כי בניית אתר לחברה הוא אירוע משמעותי. בין אם מדובר על אתר חדש, ובין אם על הפרק פרויקט של שדרוג האתר הקיים. תהיה המשימה אשר תהיה, בניית אתר אינטרנט לחברה, הינה רבת משקל ומרובת שיקולים, לכן הכנו עבורכם דגשים חשובים מתוך ניסיוננו העשיר בתחום.

עיצוב אתר בהתאמה אישית לחברה מתחיל עם סקיצת הדמיה  

תהליך העיצוב של האתר עומד מטבע הדברים במרכזו ובליבתו של כל פרויקט לבניית אתר לחברה. העיצוב חייב להיות מבוסס על תהליך מוקפד ואיכותי של עבודה מול סקיצות הדמיה. הניסיון שצברנו בתחום, לאורך כ-10 שנים אשר במהלכן הקמנו אתרי אינטרנט לחברות מובילות במשק, הביא אותנו (ואת לקוחותינו) להכרה בכך שאין מקום לקיצורי דרך.

מהי סקיצת הדמיה? ובכן, זוהי תמונה גרפית סופית של האתר, טרם היציאה לפיתוח. סקיצת ההדמיה נערכת בקנה מידה של אחד לאחד לפי התוצאה הסופית, וכוללת תמונות מעובדות, גופנים בגדלים הנכונים, עבודה בפלטת צבעים בהתאם לשפה המיתוגית, מיקומי כפתורים, מיקומי שדות וטפסים, תפריטים עליונים/צידיים/תחתיים ועוד. מטרתה של הסקיצה הינה הציג את הנראות של האתר ולאפשר ללקוח להתרשם מהתוצאה המתגבשת טרם תהליך הפיתוח המורכב. בשלב זה ניתן לקבל אין ספור שינויים והתאמות בסקיצה, תוך חיסכון בתיקונים מיותרים ויקרים בעתיד.

מעיצוב לבנייה

מעצבת אתרים מקצועית תכין עבורכם סקיצת הדמיה לאתר בפרופורציות של 1:1 לפי המיתוג, האפיון והשפה העיצובית. התהליך מגיע לנקודת הסיום אך ורק כאשר סקיצת ההדמיה מאושרת על ידי הלקוח לשביעות רצונו המלאה, ומועברת באותו האופן להמשך הפיתוח ובניית האתר.

הסקיצה שנבחרה
מעיצוב לבנייה בניית האתר לפי הסקיצה שנבחרה
מעיצוב לבנייה
האם מדובר בסטנדרט? התשובה שלילית. עיצוב לפי סקיצות הדמיה דורש משאבים רבים ושעות עבודה, ויכול לכאורה לייקר את עלות האתר (לכאורה, שכן ללא סקיצת הדמיה, התיקונים שיבוצעו בעיצוב לאחר הפיתוח כרוכים בעלויות ניכרות). חברות בניית אתרים אשר סבורות כי ניתן "לעגל את הפינות" ולהוזיל עלויות, אינן משקיעות בסקיצת הדמיה גרפית מוקפדת. לא אחת, הן מגישות מעין שרטוט של מיקומי האלמנטים הגרפיים (הקרוי "מוקאפ"), מבלי שהלקוח יכול באמת לראות את האתר הסופי מבחינת צבעים, תמונות, גופנים ועוד.  קרא עוד בנושא סקיצת הדמיה

לתת פוש לאתר בתוצאות החיפוש

בניית אתר לחברה דורשת התמקדות בהיבטים הנוגעים למהירות טעינה והתאמה לגוגל, ויש להבין כי עיקר הדגש כאן הוא "Mobile First". לדרישת הבסיס של אתר מותאם (רספונסיבי), נוספה בשנים האחרונות דרישה חשובה הרבה יותר והיא מהירות הטעינה במובייל. מהירות הטעינה הינה כיום פרמטר קריטי בהצלחת האתר מול האלגוריתם של גוגל.

אין זה עניין של מה בכך. הגשמת תוצאות משביעות רצון מבחינת מהירות טעינה במובייל אינן אפשריות תוך התבססות על התאמה רספונסיבית בלבד. ללא שימוש בשפות תכנות מדויקות (כפי שיתואר מיד), גם עבודה מעמיקה על האתר תתקשה לנפץ את תקרת הזכוכית של מעבר לציון 51 מתוך 100 בכלי המדידה הרשמי של גוגל.

מה הפתרון? ניסיוננו לימד אותנו כי עלינו לספק למהירות הטענה מענה באמצעות שפת Accelerated Mobile Pages) AMP), אשר הינה שפת תכנות ייחודית למובייל המקפיצה את הנתונים באופן דרמטי לכדי ציון של כ-90 ומעלה. זאת, כפי שתוכלו לראות בדוגמה שלהלן:

הצלחנו לשפר את ציון מהירות הטעינה בנייד למעל 90 בעזרת טכנולוגית AMP

אולם שימו לב שהשימוש ב-AMP איננו חזות הכל, ועליו להיות משולב עם עיצוב העמוד באופן מוקפד. בחברת WinWeb אנו שמים דגש רב גם על ההמרה של האתר, ולכן מעצבים את עמודי ה-AMP בדיוק לפי העיצוב של העמודים המקוריים. זאת בניגוד לחברות המבקשות לחסוך עלויות, ואשר "מסתפקות" בעמוד מהיר בעזרת AMP ללא עיצוב מתאים. העמוד אולי מטפס גבוה בתוצאות החיפוש, אך איננו מניע לפעולה. למאמר המלא על amp

המקצועיות של הקוד הפתוח בבניית אתר לחברה

המגמה כיום לבניית אתרי אינטרנט היא עבודה בקוד פתוח. פיתוח על בסיס פלטפורמה של קוד פתוח אשר מאחוריה עשרות אלפי מתכנתים ברחבי העולם שמעדכנים את התוכנה באופן יומיומי. בניית אתר לחברה בקוד פתוח מקפלת בחובה מגוון רחב של אפשרויות מבחינת רכיבים, אפליקציות, יישומים ועוד.

היות שמתכנת האתרים איננו צריך להשקיע זמן ומשאבים בפיתוח רכיבים ספציפיים, שכן אלו קיימים עבורו במערכת, הלקוח נהנה מחיסכון משמעותי. בנוסף, מכיוון שהקוד הפתוח איננו שייך באופן בלעדי לחברה שמפתחת את האתר (כמו קוד סגור), הלקוח איננו כבול לחברה ספציפית לאחר סיום הפרויקט.

נשמע פשוט? תחשבו שוב. הקוד הפתוח איננו מקשה אחת, וישנן מערכות שונות של קוד פתוח בעלות ייעודים שונים כגון וורדפרס, ג'ומלה, מג'נטו, וו-קומרס ועוד. 
לא כל חברה לבניית אתרים בישראל בקיאה בכל המערכות. נהפוך הוא. רוב החברות מתמחות בפלטפורמה אחת בלבד (לדוגמה, בניית אתרים בוורדפרס), ובאפשרותן להציע ללקוח רק את "מוצר המדף" אותו הם מכירים.

מדובר בסוגיה מהותית. הבחירה במערכת הקוד הפתוח הנכונה לפרויקט הינה משמעותית. לדוגמה, בעוד שישנם אתרי אינטרנט שוורדפרס היא הרלבנטית ביותר בעבורם (כדוגמת אתרי תדמית), אתרים אחרים (כגון אתרים מורכבים הדורשים פונקציונליות גבוהה) צריכים להיות מבוססים על ג'ומלה. באותו האופן, חנויות ווירטואליות יש לבנות לרוב על בסיס מג'נטו, שהינה פלטפורמת קוד פתוח ייעודית לסחר מקוון (כאשר חנות ווירטואלית גדולה על וורדפרס או ג'ומלה לא בהכרח "תספק את הסחורה" - תרתי משמע).

בחברת WinWeb, העובדת מזה כ-10 שנים עם כל מערכות הקוד הפתוח, אנו יודעים כיצד לבחור בעבור הלקוח את המערכת המתאימה לו ביותר. זו אשר בעזרתה החברה תהנה מכל הפונקציונאלית של האתר מתוך הליבה של המערכת. ללא תלות בהתקנות לא מקוריות העלולות ליצור באגים וכשלים טכניים.

חברות מקצועיות בקוד הפתוח, כמו חברת WinWeb, יודעות גם לבצע התאמות לרכיבים דרושים. עד לרמה של פיתוח רכיבים ומודולים מדף חלק. נציין גם כי בחברת WinWeb אנו לא עובדים עם מתכנתים מחו"ל. כחברה המחויבת לסטנדרטים גבוהים של שירות ופיתוח, כל המתכנתים שלנו הם מתכנתים ישראליים.

שירות מהיר ותמיכה לחברה

בניית אתר לחברה ממשיכה גם לאחר העלייה לאוויר, שכן אתר אינטרנט הוא שירות ולא רק מוצר. התמיכה שהלקוח מקבלת מהחברה שבנתה את האתר היא קריטית. גם לטובת סיוע בהפעלת האתר, גם לטיפול בתקלות שמתגלות לאורך הדרך וגם במסגרת שדרוגים/תוספות.

תמיכה אמיתית היא תמיכה מהירה, מקצועית וחשוב מכל – עם מענה אנושי המספק פתרון אפקטיבי ומיידי. רק חברה לבניית אתרים שמבינה לעומק את הדחיפות/הנחיצות של לקוחותיה לגבי פעילות אתר האינטרנט, מקפידה על סטנדרט זה של שירות לקוחות, כולל ברמת SOS.

לצערנו, יש בישראל לא מעט חברות לבניית אתרים שאינן מפנימות לעומק את משקלה הרב של פונקציית התמיכה בלקוח. חברות אלה ישמחו לבנות בעבורכם את האתר, אך פחות ישמחו (בלשון המעטה) לעמוד לצדכם בהמשך. זאת למרות שאתר אינטרנט הוא כאמור מוצר דינאמי, הדורש פעמים רבות תמיכה מקצועית. בחברת WinWeb, לעומת זאת, אנו שמים את סוגיית התמיכה על ראש סדר העדיפויות שלנו.

למה WinWeb?

 • סקיצת הדמיה אמיתית עד שביעות רצון של הלקוח ללא הגבלת סבב תיקונים.
 • בניית האתר בהתאמה מלאה אחד לאחד לסקיצת ההדמיה.
 • דגש על חווית משתמש. 
 • רספונסיביות – התאמה מושלמת למובייל ומסכים שונים כולל אופציה ל AMP.
 • בחירת מערכת ניהול תוכן בקוד הפתוח מותאמת ביותר לצרכי החברה. 
 • אפשרות לבנות את האתר בצורה מודולורית בהתאם להתפתחות החברה.
 • מערכת ניהול תוכן החדשנית ביותר בקוד הפתוח.
 • מערכת ניהול תוכן ידידותית למשתמש וקלה לתפעול גם לבעלי אתרים שאינם אנשים טכנולוגיים.
 • אופטימזציה לגוגל
 • תמיכה אנושית מהירה ומענה אמיתי גם לאחר עליית האתר לאוויר.
 • ועוד, ועוד.

צור קשר

נא לרשום שם מלא
נא לרשום כתובת אימייל
נא לרשום מספר טלפון
Invalid Input
Please let us know your message.
Invalid Input