פיתוח אתר אינטרנט

אתר מורכב הוא אתר משוכלל במיוחד העושה שימוש בפונקציות המתקדמות ביותר בעולם האינטרנט וההייטק. בניית אתרים מורכבים מאפשרת יצירת אופציות רבות ומגוונות.  דוגמאות בולטות לכך הן אינטגרציה בין מערכות באמצעות קוד API, ניהול מדרגי הרשאות, בניית אינדקסים, פיתוח מנועי חיפוש חכמים, חיבור למערכות CRM, עיצוב ובניית מערכת ניהול WEB בהתאמה אישית, יצירת לוחות דרושים ועוד..   

בניית אתר מורכב, אשר נעשית על ידי חברה המתמחה בכך, עשויה לתת מענה לכל צורך טכנולוגי, ארגוני וכלכלי. בחברת WinWeb היתה לנו הזכות והכבוד לבנות מספר רב של אתרים מורכבים ונסיוננו לימד אותנו אודות כמה וכמה דגשים חשובים בפרויקטים מסוג זה.

דוגמאות לאתרי אינטרנט מורכבים שעשינו: מדור דרושים בקבוצת יעל, איילה קרוז – אתר הקרוזים של ישראל, דרכים טרוול – טיולים מאורגנים בעולם, ועוד.

בניית אתרים מורכבים: אינטגרציה בין מערכות בעזרת API

אינטגרציה בין מערכות מאפשרת “שאיבת” נתונים ממערכת אחת והעברה שלהם למערכת אחרת דרך קוד  (Application programming interface) API.  ניקח למשל אתר אינטרנט העוסק בשיווק ומכירת חבילות שיט וקרוזים. האתר מציג נתונים ומידע רב לגבי – ספינות, יעדים, מועדים, מחירים, פסיליטיז באונייה, וחבילות “קומפלט” עם טיסות ליעדי הנמלים, העברות, מלונות וכו’, המתעדכנים בכל רגע און ליין, וזאת באמצעות התממשקות בעזרת API למערכת שמספקת נתונים אלה. 

כאשר גולש מבצע הזמנה באתר, המערכת מעבירה את קוד ההזמנה (ID) לחברת הקרוזים שקולטת אותה (וכמובן מעבירה עדכון אוטומטי לבעל האתר על השלמת עסקה). זוהי כמובן רק דוגמה אחת לאינטגרציית מערכות בעזרת API ומדובר בפתרון המספק אינספור שילובים בהתאם לצורך הייחודי של כל לקוח ולקוח.

בניית אתרים ופיתוח מערכות web: הרשאות, הקמת מערכות ניהול בהתאמה אישית

פרויקט של בניית אתר מורכב כולל לעתים תכופות הגדרת מערכת ניהול עם מספר הרשאות שונות (ובמספר מדרגי הרשאה). למשל: ארגון היררכי בו המנהל הראשי יכול לערוך את תכני האתר ולראות את פעולות המנהלים האזוריים מתחתיו, המנהל האזורי יכול לצפות בדוחות הכנסה שהתקבלו מהסוכנים הנמצאים תחת חסותו, וכל סוכן יכול בלחיצת כפתור לעקוב ולפקח אחר נתוני הלקוחות שאסף והעמלות שקיבל. במקביל ומן העבר השני של המסך, הלקוחות נהנים מפאנל אישי עם מידע אודות העסקה שביצעו, סטטוס, תשלומים וכו’. ניהול מדרג השראות מבוסס על מערכת חכמה ומשוכללת.

בניית אתרים מורכבים היא משימה שיש להניח בידי חברת בניית האתרים אשר הינה מנוסה דיה בכדי לשלוט על כל “התזמורת” הזו, ולהציג את התמונה המלאה ללקוח.

בחברת WinWeb אנו מעצבים ובונים את המערכת בכמה שלבים: בשלב הראשון אנחנו עושים סקיצת הדמיה של מערכת הניהול לכל משתמש ולכל בעלי ההרשאה באמצעות תוכנה גרפית בה ניתן לבצע שינויים ללא הגבלה. כמו כן, אנו מקפידים על חווית המשתמש (UX) הטובה ביותר שיש. לאחר שהלקוח מאשר את סקיצת ההדמיה הסופית, אנחנו מתחילים לבנות את מערכת הניהול ברמת הפיקסל לפי סקיצת ההדמיה.

בניית אתרים עם לוח דרושים

בניית אתרים מורכבים מאפיינת אתרים עם לוחות הנגזרים מתוך מנועי חיפוש חכמים ושליפה ממאגרי מידע. דוגמה בולטת היא אתרי דרושים שהינם תמיד אתרים מורכבים.  אלו אתרים המרכזים מידע רב, ומצד שני לאפשר למחפשי העבודה לחפש בו ביעילות ובקלות. שימו לב, ככל שהחיפוש הוא יעיל ומהיר יותר, וככל שהוא פשוט ונוח יותר לגולש, כך האתר שמאחוריו הוא מורכב יותר בהתאמה. 

הנה דוגמה לפרויקט שעשינו עבור “קבוצת יעל” בו מועמדים יכולים לבצע חיפושים מורכבים המצליבים שלוש קטגוריות מרכזיות – תחום עיסוק, התמחות ואיזור גיאוגרפי. בתום החיפוש מוצגות להם המשרות הרלבנטיות, והם יכולים בלחיצת כפתור לשלוח מועמדות למשרה הספציפית, בצירוף קורות חיים. המסמכים מגיעים במייל אחד מסודר למגייס האחראי המשרה בקבוצת יעל. בכדי להגיע לחוויית משתמש אופטימלית אפשרנו גם שיתוף משרה לחבר/מועמד מתאים, בווטסאפ וברשתות חברתיות. 

בניית אתרים לוח יד 2

עוד סוג של אתרים מורכבים הם אתרי יד 2. לדוגמה, אם משתמש נכנס לקטגוריה של רכבים, הוא ממלא לפחות שלושה פרמטרים: יצרן, אזור מכירה ושנתון. אבל כמובן שאפשר להוסיף הרבה פרמטרים נוספים כמו למשל קילומטראז, טווח מחירים, מודל ספציפי וכו’.אלו הם אתרים מורכבים שעבורם דרושה תשתית חזקה מאוד בשילוב של קוד איכותי, כך שיהיה אפשר לעבד את כל הנתונים ולהציג אותם בצורה נוחה לגולש ובמהירות.

לסיכום בניית אתרים מורכבים בבניית אתרים מורכבים אתם חייבים לבחור בחברה בעלת ניסיון. חברה אשר מעסיקה מתכנתים מנוסים שיש להם קילומטראז’ ארוך בפיתוח אתרים. כמו כן, במידה שאתם בונים אתר לשוק המקומי, חשוב להשתמש בצוות פיתוח מקומי. כלומר, מתכנתים מישראל בלבד. מדוע זה כה חשוב? ובכן, דבר ראשון, הרבה חברות לבניית אתרים, אשר מעוניינות להוזיל עלויות, שולחות את הפיתוח למקור חוץ. כך שהלקוח לא יודע איפה באמת מתבצע הפיתוח (ויכול להיות שהעבודה נעשית בצד השני של הגלובס). אין לו מושג כמה מתכנתים עבדו על האתר, מי ביצע את העבודה ומהי איכותה הסופית. ככל שבעתיד הלקוח יהיה מעוניין לעדכן או לשכלל את האתר, ובאתרים מורכבים מדובר בחלק בלתי נפרד משגרת התפעול, יהיה קשה מאוד למצוא את המתכנת שעבד על הפרויקט.

יתרה מזו, אתר אינטרנט מורכב חייב תמיכה שוטפת, הדרכות, מענה מהיר (לא שירותי הודעות) וכמובן פתרונות יצירתיים ומקצועיים.

בחברת WinWeb אנו מספקים באופן שוטף שירותי תמיכה למגוון אתרים מורכבים. התמיכה מבוססת על מענה אנושי בזמינות מרבית, שיתופי מסך, הדרכות פרונטליות והדרכות אונליין וכו’.

המומחים לבניית אתרים מורכבים לשירותך

בניית אתרים מורכבים