בניית אתר עצמאי

בניית אתר עצמאי

בעלי עסקים רבים סבורים כי אם הם בונים אתר בפייסבוק או אפילו בתוך גוגל (Google Sites) זה בהחלט מספיק כדי למשוך לקוחות ולהציג את השירותים שהם מציעים.

אך האמת אינה כה פשוטה - לאתרים המתגוררים "בשכירות" באתר אחר, גם אם מדובר באתר מאוד מתקדם, יש כמה חסרונות משמעותיים שהופכים אותם בדיעבד להרבה פחות אטרקטיביים :


1. מגבלות של המערכת - לדוגמה, בפייסבוק לא ניתן לבחור שילוב צבעים אחר לדף או לשנות את העימוד הפנימי של התיבות מכיוון שזו התבנית שפייסבוק בחרו. ב - Google Sites אי אפשר לבצע התאמה אישית של קטעי וידאו מ - Youtube וכך הלאה...


2. קשה יותר לקדם - למשל, רוב המידע המצוי בעמודים בפייסבוק אינו חשוב למנועי החיפוש ולא בטוח שיגיעו אל הדף אם יחפשו מונחים רלוונטים בגוגל. מעבר לכך, מרבית  האנשים לא משתמשים בחיפוש הפנימי של פייסבוק, ולסלוגן המוכר "חפשו אותנו בפייסבוק" אין שום אחיזה במציאות.


3. אתם לא בעלי הבית - כל שינוי שמתבצע במערכת משפיע על האתר שלכם , גם אם לא רציתם אותם. השינוי של תבנית העמודים בפייסבוק מחודש מרץ מאוד לא מצאה חן בעיני בעלי עסקים רבים שגילו שתמונת הרקע והלוגו כבר לא משתלבים אחד בשני. כמו כן, ההתאמה לעברית בדפים החדשים עדיין אינה מושלמת.


4. כתובת (דומיין) - בשירותים חינמיים רבים, לא ניתן להשתמש בשם דומיין עצמאי מבלי לשלם עמלה לחברה המציעה את המערכת. אמנם אפשר לקבל שם מותאם אישית תחת הכתובת של האתר המארח הראשי (http://www.facebook.com/myname), אך זה ממש לא אותו דבר מבחינת המיתוג והתפיסה של האתר בעיני הלקוחות.


היתרונות של אתר עצמאי

אתר עצמאי מהווה נכס פרטי שלכם ממש כאילו קניתם דירה והוא אינו סובל מאותן הבעיות של אתרים בשכירות : אתם יכולים לבצע בו כל שינוי שעולה על דעתכם, הוא חשוף למנועי החיפוש (בהנחה שעושים אופטימיזציה טובה לגוגל), ואין חשש שמחר בבוקר תגלו כי דף הבית שינה את צבעו או צורתו.


מעבר לכך, אתר תדמית עצמאי עדיין מאפשר לנצל את היתרונות של הרשתות החברתיות באמצעות וויג'טים חברתיים כמו תיבות אוהדים, כפתורי לייק ותגובות מבוססות פייסבוק. מדובר למעשה בטוב שבשתי העולמות בלי לוותר על אף אחד מהם.