בניית אתרים בקוד פתוח

בעבר הרחוק של האינטרנט, בניית פורטל הייתה מלאכה ששמורה רק לחברות גדולות כמו לדוגמה חברות הסלולר. חברות אלו יכלו להשקיע מאות אלפי שקלים בבנייה של אתרים שתוכננו מן היסוד באמצעות קוד שרק החברה שבנתה את האתר הייתה יכול לגעת בו. לדוגמה, אם בחברה היו רוצים לבנות ניוזלטר מיוחד שישלח לכל המינויים בחברה מבצעים לפי תוכנית המנוי שלהם, החברה שבנתה את האתר הייתה מייצרת הרחבה מיוחדת למערכת הקיימת. הרחבה זו הייתה יכולה לעלות עשרות אלפי שקלים מכיוון שגם את התוסף היה צריך לתכנן מן הייסוד.
 

בניית פורטל בקוד פתוח

היום הדברים שונים מאוד ומבוססים על מתודה של בניית פורטל עם קוד פתוח. הכוונה היא שהקוד של המערכת הבסיסית כמו ג’ומלה, חשוף לכל המתכנים שרוצים בכך. ההערכות הן כי יש בעולם לא פחות מ – 800,000 מתכנתים ואנשים שתפקידם לפתח תוספים למערכת. אלו אולי נשמעים מספרים אסטרונומים, אבל חשוב לזכור שכיום בנויים במערכת של ג’ומלה לא פחות מ – 30 מיליון אתרים שונים! אם נחזור לדוגמה שהצגנו מקודם, הרי שכעת כל מתכנת שרוצה בכך יכול לפתח תוסף של ניוזלטר, לוח אירועים, פורום, מערכת תגובות שמתחברת לפייסבוק, ובעצם כמעט כל הרחבה שעולה על דעתו. בסופו של דבר, המחיר של כל תוסף יורד מעשרות אלפי שקלים לכמה מאות שקלים בלבד מכיוון שגם מספר האתרים שיכולים להשתמש בתוסף גדל בהתאמה. זהו מצב שכולם מנצחים בו מכיוון שגם חברות קטנות ועסקים קטנים יכולים לפתח פורטל עם שלל אפליקציות ומסכים שונים מבלי לשבור את הכיס, והמתכנתים יכולים להרוויח את לחמם.

 

בניית פורטל בג’ומלה

למרות כל היתרונות של ג’ומלה, חשוב מאוד לזכור כי בניית פורטל בג’ומלה חייבת להיעשות בחברה מקצועית שיש לה ניסיון עם המערכת. כאשר יש מבחר כל כך גדול של תוספים והרחבות, חלק מהם מתפקדים מצוינים וחלק מהם חסרים תכונות מאוד חשובות או שהם לא מתפקדים טוב אחד עם השני. רק חברה שיש לה ניסיון של כמה שנים טובות עם המערכת והתוספים השונים, יכולה להתאים אותם אחד לשני ולבנות פורטל שבאמת נראה ומתפקד כמו יחידה אחד ולא כמו אוסף אקראי של רכיבים שפשוט הוצמדו אחד לשני. לדוגמה, אם ישנו תוסף של חנות וירטואלית ולא מצמידים לו את התוסף המתאים, הממשק הגרפי של ניהול החנות אינו נוח למשתמשים חדשים. לסיום, חשוב גם להתאים את חברת האחסון והשרת לדרישות של המערכת בהתאם למספר הפעולות שהיא מבצעת, וזו עוד משימה שכדאי להפקיד בידיה של חברה וותיקה ומוכרת.
 

קרא עוד בנושא בניית פורטל

 

המומחים לבניית אתרים בקוד פתוח לשירותך >>

בניית אתרים בקוד פתוח