בניית אתרים בג'ומלה

ג’ומלה 4, הגרסה החדשה של מערכת הקוד הפתוח האיכותית ביותר, שהושקה ב-2021, מחליפה את הוורסיה הקודמת (ג’ומלה 3). אתרי ג’ומלה רבים בעולם כבר השכילו לבצע את השדרוג הנחוץ ואתרים שטרם עשו זאת צריכים לפעול בהקדם.

בעלי אתרים יקרים, כמו כל תוכנה שמשמשת אתכם, גם ג’ומלה היא מערכת קוד פתוח שמתעדכנת באופן תדיר. כשם שלא תעבדו על גרסה מיושנת של אנדרואיד או ווינדוס, כך אינכם מעוניינים שאתר האינטרנט שלכם יעבוד על גרסה שזמנה יעבור בקרוב (לפי פרסומים רשמיים, היעד האחרון לתמיכה בג’ומלה 3 הוא אוגוסט 2023, פחות משנה מהיום).

מה עלול לקרות לאתר ג’ומלה שלא ישודרג?

הימנעות או השתהות בשדרוג אתר אינטרנט מג’ומלה 3 לג’ומלה 4 עלולה לקפל בחובה לא מעט בעיות. הנה שתיים מהמרכזיות שבהן (שהן רק דוגמאות למניפה רחבה הרבה יותר):
שפת התכנות PHP שמאחורי האתר שלכם לא תתעדכן וייווצר פער בין האתר לחברת האחסון שמעדכנת את ה-PHP. כלומר, האתר עלול להפסיק לעבוד בפתאומיות. ממש כך.

האתר שלכם לא יקבל עדכוני אבטחה ויהיה חשוף לווירוסים, תוכנות פוגעניות, רוגלות וכדומה. חדירת תוכנות אלה יכולה לגרום להשבתת האתר, זליגת מידע, פגיעה דרמטית בביצועים (למשל, מבחינת מהירות או שיבושים שונים) ועוד. במקרים חמורים קריסה מוחלטת של האתר ללא יכולת שיקום.

יש גם יתרונות, כמובן

שדרוג לגרסה של החדשה של ג’ומלה 4 מגלם יתרונות רבים. המערכת העדכנית הביאה עמה בשורה של ממש מבחינת מהירות ביצועים, מערכת ניהול תוכן קלה מאד לתפעול (במיוחד ממכשירים ניידים) וסטנדרטיזציה גבוהה של התאמת רכיבים ומודולים (ברמה גבוהה מאד גם ביחס למערכות אחרות של קוד פתוח כמו וורדפרס, למשל). היתרונות הבולטים של ג’ומלה 4 הם, בין השאר:

 היתרונות הללו (ועוד רבים שלא פירטנו כאן) הופכים את הגרסה העדכנית של ג’ומלה 4 למכונה משומנת היטב. מערכת קוד פתוח יוקרתיות ואיכותית שמאפשרת להקים אתר אינטרנט מורכב, מודולרי וחכם, הגדל עם העסק ופעילותו.

שדרוג לג’ומלה 4 – לא בלחיצת כפתור

חשוב לדעת כי שדרוג אתרי ג’ומלה לגרסה החדשה לא נעשה “בלחיצת כפתור”. נהפוך הוא. מדובר על פרויקט שצריך לבצע באופן מקצועי ביותר על בסיס אתר פיתוח. אי לכך והיות שזה פרויקט הדורש משאבים וזמן, כדאי מאד שלא לחכות לרגע האחרון.
המעבר לגרסה החדשה כרוך תדיר במציאת פתרונות טכנולוגיים בכדי לשמר מסדי נתונים, עיצוב קיים וכדומה. לעתים קרובות המתכנתים נדרשים לאתר גם מודולים ורכיבים חדשים שלא קיימים ברמה של אחד-לאחד בגרסה החדשה. מכל אלה עולה שמומלץ לקבוע תור מראש לשדרוג האתר בכדי שלא תמצאו את עצמכם מפספסים את הרכבת.

לאתר העולמי

המומחים לג’ומלה לשירותך >>

בניית אתר ג'ומלה