עיצוב אתרים

לקוחות רבים אשר עומדים בפני הקמת אתר אינטרנט סבורים כי עיצוב אתר קשור רק לאלמנטים אמנותיים כמו צורות, צבעים, איזון וכדומה. אם אתם מתכננים להקים אתר אינטרנט מקצועי (ותהיה מטרתו אשר תהיה – תדמית, מכירות, תוכן, פרסום וכו’), חשוב שמעבר לעיצוב תייצרו חוויית משתמש אופטימאלית. כלומר, חוויית משתמש אשר תהפוך את הגלישה באתר שלכם לנעימה, וכתולדה מכך תניע את הגולשים לפעולה.

חוויית משתמש מגדילה משמעותית את האמון של הגולשים באתר ואת האמון של הלקוחות בעסק. לא נגזים אם נאמר כי עיצוב נכון של ממשק משתמש יכול ממש להכריע כמה זמן הגולשים יבלו אצלכם באתר, האם הם ימצאו בקלות את אשר הם מחפשים, והאם הם ירגישו בנוח ויעברו בין עמודי האתר השונים. הנה כמה נתונים שהעלו מחקרי אינטרנט בארה”ב:

• 40% מהגולשים יינטשו אתר אינטרנט בתוך שניות ספורות בלבד אם הם לא יצליחו להבין היכן נמצא המידע שאותו הם מחפשים.

• כמחצית מגולשי האינטרנט אינם מקבלים את אותה חוויית משתמש במכשירים סלולאריים כמו במחשבים.

• 80% מבעלי אתרי האינטרנט בארה”ב מגדירים שיפור יחס המרות (הפיכת גולשים ללקוחות) בתור המטרה המרכזית שלהם.

• בסקר אשר נערך לפני כשנה בארה”ב, תשעה מכל עשרה בעלי עסקים קטנים ובינוניים אשר פעילים באינטרנט הסכימו עם הביטוי “חוויית משתמש זה פשוט דבר הגיוני”.
 

רגע, מה זה בעצם חוויית משתמש?

היות שגלישה באינטרנט היא בעלת מאפיינים ייחודיים, והיות שצריכת מידע ברשת איננה זהה לצריכת מידע במדיומים אחרים (כמו טלוויזיה או עיתון), עיצוב נכון של ממשק משתמש מתחקה אחר הרגלי הגלישה של הלקוחות הפוטנציאליים. זאת, תוך כדי ניסיון לספק להרגלי צריכה אלה מענה ברמה המיטבית.

בין השאר, חוויית משתמש חייבת לאפשר לגולשים ליהנות מטקסטים קריאים ללא הסחות דעת מיותרות, לכלול קטעי ווידאו ותמונות במקומות הנכונים, להציג כפתורים בולטים ומניעים לפעולה, להתבסס על תפריטים ברורים וממוקדים, לייצר אופטימיזציה למבנה האתר באמצעות קישורים פנימיים וכיוצא בזה.

הרעיון המרכזי אשר עומד מאחורי חוויית משתמש הוא לגרום לכך שהגולשים יפיקו תועלת רבה מהאתר ויבינו במהירות וללא הסחות דעת מיותרות על מה ולמה כדאי להם להתקשר עם העסק. למשל, באתר אינטרנט של אדריכל חשוב להכיר בכך שהגולשים המתעניינים בעיצוב פנים יכירו את העסק בצורה הטובה ביותר באמצעות גלריות תמונות בהן יהיה ניתן “לגלוש” בנעימים. מנגד, אתר אינטרנט ליועץ מס צריך להציג בחזית את שירותיו של העסק ולספק מידע מקצועי בעזרת טקסטים בעלי נראות ברורה (פונטים גדולים, מניפת צבעים נכונה וכדומה). על כן, בניית אתר אינטרנט אשר מתייחסת ספציפית לחוויית משתמש ומתמקדת בקהל היעד מסוגלת להניב יחסי המרות גבוהים במיוחד ולהפוך למנוע צמיחה חשוב מאין כמוהו.
קרא עוד בנושא: עיצוב אתרים

המומחים לעיצוב אתרים לשירותך >>

עיצוב אתרים