כמה עולה לבנות אתר ג'ומלה

ג’ומלה היא מערכת מתוחכמת ומתקדמת להקמת אתרי אינטרנט בקוד פתוח. על פי רוב, אתרי אינטרנט מבוססי ג’ומלה הם אתרים המקפלים בחובם דרישות טכנולוגיות מורכבות.

כאשר החברה שמקימה את האתר היא מקצועית, מיומנת ועדכנית, אתרי ג’ומלה משרתים נהדר עסקים בכל הגדלים. בעיקר גופים וארגונים רחבי היקף כמו מוסדות ציבור, אוניברסיטאות, חברות גדולות, אתרי אינטרנט אינטראקטיביים, חנויות סחר אלקטרוני, אתרי תוכן ועוד. עם למעלה מ-80 מיליון הורדות ברחבי העולם ויותר מ-8,000 הרחבות ומודולים, הבחירה בג’ומלה היא בהחלט טבעית.

על השאלה כמה עולה אתר ג’ומלה יש לענות בתחילת הדרך עם הגדרת הפרויקט כ”מכלול של שירותים” ולאו דווקא כ”מוצר” במובן הצר של המילה. מחירון אתר ג’ומלה מהווה אפוא תמהיל מדויק ואיכותי של שירותים שונים, אשר כל אחד מהם עומד בפני עצמו וכולם מנהלים דיאלוג זה עם זה.

החל מהעיצוב והאפיון שחייבים להיות ברמה המקצועית ביותר, דרך פיתוח ללא פשרות בסטנדרטים של Custom Made (התאמה אישית), וכלה בהתחקות אחר היבטים כמו חוויית משתמש, רספונסיביות, אבטחה, ממשקים שונים, מערכות צד ג’, שירותי תמיכה, קידום בגוגל ועוד.

כמה עולה אתר ג’ומלה ומדוע ישנם פערי מחירים?

ג’ומלה היא מערכת מתקדמת בקוד פתוח שסוד קסמה הטכנולוגי מבוסס על אלפי מתכנתים ומפתחים מכל קצוות תבל. אלה עמלים באופן יומיומי על שדרוג המערכת, הוספת מודולים, בניית הרחבות, פיתוח תבניות וכו’.
היות שזוהי מערכת קוד פתוח, מחירון אתר ג’ומלה יכול להציג פערים משמעותיים בין חברות העוסקות בתחום. פערים אלה נובעים בעיקר מהיבטים של ניסיון, ירידה לפרטים, קסטומציה אישית, וכן שילוב אנשי מקצוע בתהליך ההקמה כמו מומחה לחוויית משתמש, מעצב גרפי, מומחי שיווק, מתכנתי ג’ומלה ועוד.

בנוסף, הקמת אתר אינטרנט נמדדת בסופו של היום בשעות עבודה, ולאו דווקא במספר עמודים. ככל שמושקעות באתר יותר שעות עבודה, וככל שהחברה שמפתחת את האתר היא איכותית יותר, כך העלויות הן בהתאם.

הניסיון כן קובע

הפערים בין הצעות מחיר לאתר ג’ומלה נובעים גם מעניין הניסיון. ברור שפרילנסר בתחילת דרכו או חברה חסרת ניסיון לא יכולים להגיש הצעת מחיר גבוהה ונאלצים להתפשר. הבעיה היא, שהפשרה הזו היא כמעט תמיד על חשבון הלקוח (תרתי משמע).

אתרים בג’ומלה הם אתרים מורכבים והניסיון של החברה המפתחת הוא קריטי בהקמתם. כאשר המתכנת או המפתח לא צברו מספיק קילומטראז’ בתחום, באגים ותקלות הם רק עניין של זמן (אם לא כבר מהרגע הראשון). בהשוואת מחיר לאתר ג’ומלה, שימו לב טוב לניסיון שעומד מאחורי הצעת המחיר. במערכת כמו ג’ומלה הדורשת ידע מקיף ועשיר, אין מקום לקיצורי דרך.  

מחירון אתר ג’ומלה – בין עיצוב לפונקציונאליות

פיתוח אתר אינטרנט בג’ומלה חייב להיות תוך מציאת נקודת האיזון המדויקת (והחמקמקה) שבין פונקציונאליות ועיצוב. בכל הנוגע לעיצוב, חשוב שהאתר יעוצב על ידי מעצב גרפי שמכיר היטב את הטרנדים, האופנות והסגנונות העכשוויים.

עיצוב אתרים, ממש כמו עיצוב פנים או עיצוב אופנה, הוא עולם משתנה ומתחדש. מעצב אתרים מקצועי משלב בעבודתו דגשים של חוויית משתמש אשר נועדו לגרום לגולש “להתאהב” באתר ולרצות לשוב אליו פעם אחר פעם (אחר פעם).

לצד העיצוב, אין להקל ראש בנושא הפונקציונאלי. קרי, השימושיות של האתר. בפרט כאשר אנו מדברים על כמה עולה אתר ג’ומלה שהוא לרוב אתר אינטרנט המיועד לשמש צרכים רחבי היקף. אתרי אינטרנט פונקציונאליים הם אתרים בעלי היררכיה ברורה, נגישות, רספונסיביות, הנעה לפעולה ואפס תקלות. הגעה לתוצאה המיטבית הזו מחייבת עבודה של אנשי מקצוע אשר מקפידים על קלה כחמורה.

תוצרת ישראל או תוצרת הודו?

כאשר אתם בודקים מחירון אתר ג’ומלה יש לוודא שהמתכנתים שלכם הם אכן מתכנתים ישראלים. חברות רבות שמגישות הצעה לאתר ג’ומלה זול מתבססות בעצם על מתכנתים מהמזרח הרחוק. לרוב, מדובר על אאוטסורסינג להודו.

הבעיה היא שהמתכנתים מהודו אינם בקיאים בדרישות של התעשייה הישראלית (בלשון המעטה). העבודה איתם מקפלת בחובה סיכונים רבים כמו אי עמידה בזמנים, רמה נמוכה ובלתי מספקת של Front End, עבודת קוד חובבנית הגורמת לאיטיות בזמני טעינה, העדר תמיכה מקצועית ורצינית ועוד. מחיר אתר ג’ומלה הכולל עבודה של מתכנתים ישראלים יהיה בהכרח גבוה יותר, אך יעניק לכם שקט נפשי ואתר איכותי לאורך זמן. 

בידול וייחודיות

כמערכת קוד פתוח, פעמים רבות האתר שמוקם בג’ומלה מבוסס על תבנית ראשונית. כעת, כאשר אנו מנסים לפענח מחירון אתר ג’ומלה, יש לשאול האם החברה מתאימה את התבנית לעסק או את העסק לתבנית. חברות בעלות ניסיון שבקיאות בכל רזי המערכת של ג’ומלה עושות את הבחירה בתבנית רק לאחר הכנת הסקיצה ולא מחייבות את הלקוח להתגמש. ניסיון טכנולוגי וידע מאפשרים לחברה לגרום לג’ומלה להתגמש עבור הלקוח (עד כדי פיתוח תבניות ומודולים בהתאמה אישית מוחלטת).

שיטת עבודה זו, הדורשת דיוק מקסימלי ופדנטיות, באה לידי ביטוי בעלויות ויכולה להסביר פערים ניכרים בין הצעות המחיר השונות. הקמת אתר בהתאמה לצרכי העסק חשובה מבחינת בידול וייחודיות. חברות שמציעות אתרי אינטרנט במחירים “אטרקטיביים מדי” מבססות חלק ניכר מעבודתן על תבניות “ממוחזרות”. כלומר, משתמשות באותו תהליך (או בתהליך דומה) לטובת אתרי אינטרנט שונים. בכך הן למעשה מקצרות את תהליך העבודה (על חשבון רמת הגימור והבידול). עסקים וארגונים אשר מבינים את הצורך שבבידול וייחודיות בעולם אינטרנטי עם תחרות עזה, יודעים היטב להשקיע בחברות שאינן מנסות ללכת בדרכי צדדיות.

שירות ותמיכה כחלק ממחירון אתר ג’ומלה

אתר אינטרנט הוא “שירות” ולא נכון להגדירו כ”מוצר”. הדברים הללו באים לידי ביטוי גם ביום שאחרי שהאתר עולה לאוויר. כשאתם בוחנים מחירון אתר ג’ומלה בדקו כי החברה שמציעה את השירות ממשיכה ללוות אתכם בנאמנות ובמקצועיות ביום שאחרי. אתר אינטרנט בלי תמיכה הוא אתר אינטרנט יתום אשר אין לו אבא או אמא. היות שעדכונים וחידושים הם חלק בלתי נפרד מתחזוקת האתר, התמיכה הטכנית והעיצובית היא קריטית.

המומחים לג’ומלה לשירותך >>

בניית אתר ג'ומלה