בניית אתרים בקוד פתוח

מחירון

שירותמחיר
בניית אתר תדמית בעיצוב אישי ללא שימוש בתבניות בליווי מעצבת אתרים וחווית משתמש UXהחל מ - 16 אלף ש"ח
בניית אתר תדמית בוורדפרס בעזרת מעצבת אתרים על בסיס טמפלט ייעודי (לא קנוי)החל מ- 12 אלף ש"ח
בניית אתר בקוד פתוח עם פיתוחים יעודיים על פי אפיוןהחל מ- 25 אלף ש"ח
בניית אתר מורכב בקוד פתוח כולל התממשקות למערכות חיצוניות ופיתוחים על פי אפיוןהחל מ - 65 אלף ש"ח
בנית פורטל בקוד פתוח ללא שימוש בתבניות מוכנותהחל מ - 55 אלף ש"ח
בניית חנות וירטואלית בווקומרסהחל מ - 12 אלף ש"ח
אפיון לאתר מורכב או אתרים מעל 20 דפיםהחל מ - 7.5 אלף ש"ח
שדרוג ותמיכה לפי שעות עבודה 240 ש"ח לשעת עבודה

וורדפרס היא ללא ספק מערכת הקוד הפתוח הפופולרי והמוכרת ביותר בעולם בניית האתרים. המערכת, אשר צעדה את צעדיה הראשונים כתוכנה להקמת בלוגים, התפתחה מאד בשנים האחרונות. ביחד עם מהפכת הקוד הפתוח, וורדרפס צברה עוד ועוד תאוצה. כיום, זוהי פלטפורמה נהדרת להקמת אתרי אינטרנט מגוונים לרבות אתרי תדמית, אתרי תוכן, אתרי סחר, חנויות וירטואליות, אתרים לגופים ציבוריים ואפילו פורטלים מורכבים.

את השאלה כמה עולה אתר וורדפרס צריך לבחון בהתאם לשוק הדינאמי והמתקדם בתחום. היות שוורדפרס היא מערכת קוד פתוח שעומדת מאחוריה קהילה תוססת של מפתחים ומתכנתים בכל רחבי תבל, חברות בניית אתרים רבות התמקצעו בה. עם זאת, כאשר עסק או ארגון מעוניין לברר כמה עולה אתר וורדפרס, פעמים רבות ישנם פערים לא קטנים (בלשון המעטה) בין הצעות המחיר. מה המקור של הפערים הללו וכיצד יש לבחור חברה להקמת אתר וורדפרס? ובכן, הנה התשובות לפניכם.

מחירון אתר וורדפרס – שירות או מוצר?

אתר אינטרנט בכלל, ואתרי וורדפרס בפרט, אינם מהווים “מוצר” במובן הצר של המונח. למעשה, מחירון אתר וורדפרס מקפל בחובו מגוון רחב ועשיר של שירותים המשתלבים זה בזה. בין היתר ניתן לציין למשל כי אתר וורדפרס מורכב מעיצוב חדשני, פיתוח טכנולוגי מתקדם, חוויית משתמש, אפיון, התאמה רספונסיבית, בידול, מיתוג, התאמה לגוגל ולמנועי חיפוש, מערכת ניהול תוכן ידידותית, הנעה לפעולה ועוד. כל אחד מהאלמנטים הללו הוא עולם ומלואו וכולם מבטאים למעשה שירותים הדורשים אנשי מקצוע.

אמנם וורדרפס היא מערכת קוד פתוח אך רמת ההבנה בפלטפורמה הזו שונה במידה ניכרת בין החברות השונות המציעות את השירות בשוק. הניסיון, חברים, הוא המפתח. יש בשוק לא מעט פרילנסרים בתחילת דרכם וחברות מתחילות אשר בונים אתרי וורדפרס תבניתיים ושטחיים עם התאמות מינימאליות בלבד.

מנגד, חברות רציניות ובעלות ניסיון עוברות ביחד עם הלקוח תהליך של ממש. זאת עד לכדי הקמת אתר וורדפרס בהתאמה אישית כאשר הצרכים והמטרות של האתר עומדים במרכז.

כמה עולה אתר וורדפרס עם עיצוב בהתאמה אישית?

וורדפרס מציעה למפתחי אתרים מגוון רחב של עשרות אלפי תבניות “מוכנות לפעולה”. התבניות האלה הן כמובן רק הבסיס. אתרי וורדפרס הנבנים על ידי מעצב גרפי מומחה יוכלו לייצר בידול וייחודיות. כשהלקוח שולח הצעות מחיר לבירור כמה עולה אתר וורדרפס, חשוב לבדוק את תיק העבודות של החברות השונות.

טביעת ידו של מעצב בעל ניסיון באה לידי ביטוי בתיק עבודות מגוון ועשיר, שבו לכל אתר יש את השפה העיצובית שלו. אתרי וורדפרס, הגם שהם מבוססים על קוד פתוח, צריכים להיבנות בהתאמה עיצובית ללקוח ולא לתבנית כזו או אחרת. עיצוב ברמה זו בא כמובן לידי ביטוי בעלות הפרויקט, ומייצר בידול בין מחירון אתר וורדפרס אחד למשנהו.

טכנולוגיה מתקדמת ופונקציונליות כחלק מהמחיר

מחיר אתר וורדפרס טמון בדרישות הטכנולוגיות והפונקציונאליות מהאתר. החל מאפיון מוקפד בשלבים הראשונים, דרך הטמעת רכיבים והרחבות בהתאם, וכלה בעיצוב הכולל אלמנטים פונקציונליים של חוויית משתמש. מחירון אתר וורדפרס הכולל התייחסות להיבטים הללו מבוסס על שילוב של אנשי מקצוע כמו מתכנתים (המסוגלים גם לתכנת תבניות ורכיבים מאפס), מאפייני חוויית משתמש, מומחי שיווק באינטרנט, מעצבים ועוד.

מתכנתים ישראלים או אתר אינטרנט תוצרת המזרח הרחוק?

סוגיה חשובה נוספת בעניין זה טמונה בזהות המתכנתים או יותר נכון באזרחותם. לא אחת, חברות שמציעות אתר וורדפרס זול מתבססות על מיקור חוץ והתקשרות עם מתכנתים מהמזרח הרחוק. השימוש במתכנתים מהודו מקפל בחובו בעיות רבות כגון אי עמידה בלוחות זמנים (Delivery Time), גימור ברמת Front End נמוכה, קוד איטי שמשפיע על זמני טעינה, העדר תמיכה אמיתית וזו רק רשימה חלקית.

מומלץ (בלשון המעטה) לעבוד רק עם חברות שמשקיעות בלקוחותיהן ועובדות עם מתכנתים ישראלים. זה אמנם יכול להתבטא מבחינת המחיר, אך התמורה תהיה שקט נפשי גם בתהליך ההקמה וגם לאחר מכן.

הגימור הוא זה שקובע

בדומה לכל מוצר טכנולוגי, הגימור הוא בסופו של היום חלק בלתי נפרד מהעלות. חברה מקצועית הדואגת לגימור מושלם עם בדיקות QA מקיפות וירידה לפרטים הקטנים ביותר מאפשרת לעסק או לארגון ליהנות מנראות וירטואלית מקסימלית. קרי, אתר אינטרנט איכותי, חדשני, מודרני, נגיש, שמיש ואפקטיבי.

מקצועיותה של החברה המפתחת נמדדת בין היתר בהתמודדות עם אתגרים מורכבים כמו פיתוחים מתקדמים לטובת האתר בצד שרת וצד לקוח, יצירת דיאלוג טכנולוגי עם מערכות צד ג’, פיתוח רכיבים ומודולים בהתאמה אישית, עבודה עם רכיבים מצוינים בלבד, הימנעות ממצבים שבהם רכיבים טכנולוגיים מתנגשים אחד בשני וכדומה. אלו פרמטרים שרק חברה בעלת ניסיון יכולה לבצע ומדובר בנקודה חשובה המקפלת בחובה פערי מחירים.

השירות ביום שלאחר העלייה לאוויר

כפי שכבר אמרנו, אתר אינטרנט הוא הרבה יותר “שירות” מ”מוצר”. על כן, כשאתם בוחנים כמה עולה אתר וורדפרס עליכם לבדוק היטב מה השירות שאתם עומדים לקבל ב”יום שאחרי”. אתר אינטרנט הוא כלי דינאמי הדורש תחזוקה שוטפת וחברה אמינה שתהיה שם לצדכם בכל שעה ובכל רגע נתון. 
קרא עוד בניית אתר וורדפרס

המומחים לוורדפרס לשירותך >>
בניית אתר וורדפרס