אופטימיזציה למנועי חיפוש

אופטימיזציה לגוגל היא מתודולוגיה סדורה של התאמת האתר לדרישות המתוחכמות של אלגוריתם מנועי החיפוש, ונדבך מרכזי בה הוא מהירות אתר. רק אתרים מהירים שעברו אופטימיזציה לגוגל יקפצו בראש בתוצאות החיפוש, יגדילו את מספר הפניות (ה”לידים”) ואת שורת הרווח. הדברים מקבלים משנה תוקף בימים בהם טכניקות אחרות של קידום אתרים, כמו למשל החלפת קישורים, נחלשו מאד.

רבים אינם מודעים לכך כי אופטימיזציה לאתר, כמו גם שיפור מהירות אתר, דורשות מקצועיות מיוחדת. לא כל מתכנת או מפתח מתמחים באופטימיזציה לגוגל, ולא כל חברה לבניית אתרים יודעת לספק מענה אמיתי של שיפור מהירות אתר. כחברה שהיו לה הזכות והכבוד לבצע אופטימיזציה לאתרי אינטרנט של חברות הייטק, מכללות, אוניברסיטאות ועסקים רבים, כולל שירותים שוטפים לחברות המובילות בישראל לקידום אתרים, ניסיוננו לימד אותנו אודות כמה דגשים המלווים שירות מסוג זה.

מהירות אתר היא המפתח לאופטימיזציה לגוגל

מהירות אתר היא מהנדבכים החשובים באופטימיזציה לגוגל. אם במהירות טעינה עסקינן, אזי הגישה השלטת בכיפה היא Mobile First (“קודם כל סלולר”). תפיסה זו גורסת כי שיפור מהירות אתר לטובת אופטימיזציה למנועי חיפוש מתייחסת בראש ובראשונה למובייל.
ישנם מספר כלים שמאפשרים לבדוק מהירות אתר והתאמה לגוגל. בין האפקטיביים שבהם הוא הכלי הרשמי של גוגל לבדיקת מהירות אתר – Google Speed, הסורק את האתר ומפיק דו”ח לגבי מהירות בדסקטופ ובמובייל.

איך בודקים מהירות אתר אינטרנט?

פשוט מאד. היכנסו ללינק הנ”ל, הזינו את כתובת האתר, ובתוך שניות ספורות תוכלו להתרשם ממהירות האתר כפי שהוא נסרק על ידי מנועי החיפוש – גם במובייל וגם בדסקטופ. קיבלתם תוצאה לא טובה? זה הזמן לעשות אופטימיזציה מקצועית ואיכותית.

שיפור מהירות אתר, איך אנחנו מצליחים בכך?

אופטימיזציה לגוגל הינה מחזה נדיר (לצערנו). אנו נתקלים תדיר באתרים אשר זמני הטעינה שלהם “לוקים בחסר” (בלשון המעטה). אתרים שמקבלים ציונים של פחות מ-10 (מתוך 100) בדסקטופ, וציון שואף ל-0 במובייל. בחברת WinWeb אנו מסייעים לאתרים אלה עם שיפור מהירות אתר. הן על ידי ניתוח מעמיק של הבעיות היוצרות את העיכובים המיותרים, והן במציאת פתרונות ראויים ומהירים. אבל איך אנחנו (באמת) מובילים תהליך של שיפור מהירות אתר, ואיך אנחנו (באמת) מעלים להילוך גבוה? הנה ההסבר.

כיווץ תמונות

שיפור מהירות אתר מתחיל עם התמונות הנחשבות לגורם נפוץ שמעכב מהירות אתר. שיפור מהירות אתר כולל כיווץ התמונות (במקור) מבלי לפגוע באיכותן. למרות שמדובר בפעולה פשוטה יחסית, ישנן לא מעט חברות לבניית אתרים שאינן מקפידות עליה. לכן אחד השלבים הראשונים שאנו מבצעים הוא כיווץ תמונות מקצועי, שעשוי להקטין את משקל האתר בכ-25% (ויותר).

אחסון

אחסון הוא מפתח חשוב בתהליך של שיפור מהירות אתר. בחברת WinWeb אנו מקפידים על אחסון אתרים אך ורק על גבי שרתים פרטיים איכותיים (VPS) בעלי ארבע ליבות. כך, האתר איננו חולק משאבים עם מאות (ובמקרים רבים, אלפי) אתרים אחרים. יש לזה משמעות אדירה והנה דוגמה למקרה בו העברנו אתר משרת שיתופי לשרת פרטי, במהלך ששיפר את ביצועי מהירות טעינה בעשרות אחוזים.

שימוש נכון בפלאגינים

אתרי אינטרנט בקוד פתוח עושים שימוש רב בפלאגינים ורכיבים. בחירה ברכיב כזה או אחר (גלריה, טופס, ניוזלטר וכו’) צריכה להתייחס גם להשפעתו של הפלאגין על מהירות אתר. ייתכן בהחלט כי רכיב מסוים אולי יספק את המענה הפונקציונאלי, אך יגרום בפועל להאטה משמעותית, ועל כן יהיה צורך בהחלפתו ברכיב אחר.
נשמע פשוט? תחשבו שוב. בכדי לעשות זאת נכון דרוש ידע רב ברכיבים השונים, כמו גם מודעות להשפעתם האפשרית על מהירות אתר. רק מומחיות ברמה גבוהה מאד בקוד הפתוח, תוכל לאפשר ביצוע מלוא הבדיקות הדרישות ובחירת רכיבים איכותיים, אפקטיביים וחשוב לא פחות – זריזים. בנוסף שיפור מהירות אתר כולל גם ידע בפלאגינים ייעודיים להאצת מהירות טעינה, ואנו מוודאים כי הרכיבים המזרזים מותקנים היטב באתר.

על מנת להגביר מהירות אתר יש לבצע שדרוג לתבנית האתר ולמערכת. אין מדובר בלחיצת כפתור, אלא בעבודה הדורשת מקצועיות וירידה לפרטים הקטנים ביותר. בחברת WinWeb אנו מבצעים את השדרוג הזה בזהירות – עקב בצד אגודל. אנו מוודאים כי המערכת והתבנית מספקות מענה מיטבי, גם ברמה הפונקציונאלית וגם מבחינת מהירות אתר.

מהירות אתר במובייל, הפרמטר החשוב ביותר

מהירות אתר במובייל היא כאמור הנושא המרכזי והעיקרי כיום בבניית אתר מותאם לגוגל. אם בעבר הדרישה העיקרית לגבי המובייל הייתה רספונסיביות (שהינה התאמה וויזואלית וברמת חוויית משתמש), כעת גוגל מתעניינת בעיקר במהירות.

שדרוג התבנית והמערכת

עד לאחרונה גם המפתחים המומחים ביותר התקשו לשבור את “תקרת הזכוכית” של ציון 50-60 (מתוך 100), בכלי מדידת מהירות אתר של גוגל (במובייל). כיום גם בזכות השימוש בשפת AMP, המעניקה “פוש” למהירות האתר, ניתן להגיע לתוצאות מרשימות וציונים החוצים את רף ה-90.
חשוב להדגיש כי יצירת עמודי AMP צריכה להיעשות במקביל לשפה העיצובית הקיימת. יש לוודא כי החברה המפתחת יודעת לספק מענה על ידי עיצוב עמודי AMP הכוללים את כל הפיצ’רים הגרפיים לרבות גלריות, באנרים, תמונות, פונטים, פלטת צבעים, טפסים, כפתורים וכדומה.

אופטימיזציה לגוגל – לא רק מהירות טעינה

המומחים לאופטימיזציה לאתר לשירותך >>

אופטימיזציה לאתר