סקיצת-הדמיה-על-ידי-מעצבת-אתרים

סקיצת הדמיה על ידי מעצבת אתרים

בהקמת אתר אינטרנט העיצוב הוא המלך. הנראות של האתר, בפרט בשניות הראשונות ביותר של הגלישה, היא קו פרשת המים. היא זו שתקבע האם הגולש יתרשם מהאתר, יישאר בו, יגלוש לעמודיו הפנימיים ויהפוך מגולש רנדומאלי ללקוח מתעניין.

מלאכה מוקפדת זו חייבת להיעשות אך ורק על ידי מעצבת אתרים בעלת מומחיות, ידע וניסיון. בשלב ראשון, תפקידה של המעצבת מגלם בחובו מחשבה והתייחסות להיבטי מיתוג ועיבוד תמונות בתוכנות גרפיות באופן מעמיק. עליה לראות את האתר כמכלול, לשלב בו תמונות מעובדות היטב, לייצר חיבורי מיתוג ובידול ולהרכיב שפה עיצובית אחידה וברורה.


סקיצת הדמיה-תמונה גרפית של האתר העתידי בטרם הבניה

בשלב הבא, העיצוב מעמיד במרכזו סקיצת הדמיה. סקיצה שהינה תמונה גרפית של האתר העתידי, הנעשית על ידי מעצבת ובאמצעות תוכנות לעיצוב גרפי (סקיצת ההדמיה איננה פעילה ברמת לחצנים וכפתורים). תפקידה של הסקיצה הינו לאפשר ללקוח לראות ולהתרשם מהתוצאה הסופית, בטרם הבנייה הטכנולוגית והפיתוח של האתר ברמת הקוד.

חשוב להדגיש כי המושג "סקיצת הדמיה" מקבל פרשנות שונה בקרב חברות לבניית אתרים. בחברת WinWeb, מתוך הניסיון הרב שצברנו במשך למעלה מ-10 שנים בעיצוב אתרים ופיתוח, סקיצת ההדמיה שלנו שנעשית על ידי מעצבת אתרים מקצועית, תואמת באופן מוחלט את הנראות הסופית של האתר. כולל תמונות, פונטים, צבעים, באנרים, תפריטים, כפתורים, שדות חיפוש ועוד. אחד לאחד, פיקסל לפיקסל, גוון לגווןסקיצה זו הינה חשובה ביותר שכן הלקוח יכול להעיר את הערותיו, לבקש שינויים והתאמות, ואנו נבצע זאת במהירות וביעילות (לפני הבנייה והפיתוח הטכנולוגי)..

היות שסקיצת הדמיה הינה תמונה וויזואלית-גרפית, WinWeb מאפשרת גמישות בלתי-סופית מבחינת שינויים וההתאמות (ללא הגבלה על החזרות). העבודה על הסקיצה הינה יעילה, מהירה ואפקטיבית, וחשוב מכך – הלקוח רואה מבעוד מועד את האתר ולא צפויות הפתעות בהמשך.
שימו לב, אין זה עניין של מה בכך. חברות רבות לבניית אתרים מבקשות לקצר את הדרך ולחסוך בעלויות המעצב הגרפי, ומגישות סקיצות שאינן אלא תרשים או מוקאפ. כלומר, הלקוח לא יכול לדעת מתוך המוקאפ כיצד ייראה האתר הסופי. ב-99.9% מהמקרים הוא עלול למצוא את עצמו מול מוצר שהוא לא מזהה, לא מתחבר אליו וזקוק לעבודת שיפוצים נרחבת שתגזול זמן, משאבים, אנרגיות ולעיתים אפילו הוצאות בלתי מתוכננות.

מדוע חברות נוקטות בגישה הזו? ובכן, העניין התקציבי נכנס לתמונה (תרתי משמע). מדובר לרוב על אתרים בסדר גודל קטן-בינוני, בעלות של בין 10,000 שקלים ל-30,000 שקלים. על מנת לשלב מעצב גרפי מומחה לטובת סקיצת הדמיה אמיתית (שאיננה תרשים חיוור או מוקאפ בלבד), החברה שבונה את האתר תידרש לשאת בעלויות ניכרות עבור עיצוב גרפי. עלויות שמגיעות לכדי אלפי שקלים אשר יפחיתו משמעותית את שורת הרווח הסופית מבחינתה.

ראו כאן את ההבדל בין מוקאפ לסקיצת הדמיה

skiza-hadmaya-icon-magni.jpg
סקיצת הדמיה שנעשתה על ידי מעצבת אתרים מקצועית
skiza-grey-icon-magni.jpg
מוקאפ שנעשה על ידי מתכנת

אז לסיכום, למה אנחנו?

  • משום שאנו מעצבים עבורכם סקיצת ההדמיה שזהה אחד לאחד לאתר העתידי שלכם (כולל תמונות, פונטים, גוונים, באנרים, שדות, תפריטים וכו').
  • משום שאנו מאפשרים לבצע בסקיצת ההדמיה שינויים ללא הגבלה ואנו נעשה זאת באדיבות ובמהירות.
  • משום שבניית האתר נעשית על ידי מתכנתת עם "עין עיצובית", המבטיחה כי הפיתוח יהיה זהה אחד-לאחד לסקיצה שאושרה.
  • משום שעלויות העיצוב הגרפי כלולות במחיר האתר.

צור קשר

נא לרשום שם מלא
נא לרשום כתובת אימייל
נא לרשום מספר טלפון
Invalid Input
Please let us know your message.
Invalid Input