עיצוב אישי מול תבנית

עיצוב אישי מול תבנית

 

האם קרה לכם פעם שגלשתם באתרי אינטרנט וגיליתם שהם יותר מדי דומים זה לזה מבחינה חיצונית? ובכן, אתם לא לבד, ומדובר בתופעה נפוצה יותר מכפי שחושבים. בהכללה, ניתן להגיד שבעוד חלק מהאתרים עוצבו על ידי מעצבים גרפיים מקצועיים, אתרים אחרים "עוצבו" בעיקר על ידי מתכנתים ששינו תבנית קיימת.ומהי בדיוק תבנית? תבנית היא מודל של דף שבנוי ממלבנים בגדלים וצבעים שונים. כאשר רוצים לשכפל את האתר כדי לבנות אתר חדש, פשוט משנים את הצבעים, אולי מוסיפים מלבן אחד או שניים, משנים את הטקסט, והופה, יש לנו אתר חדש! עיצוב אתרים למופת!!

למרבה הצער, זה לא תמיד עובד ככה מכיוון שהגולש לא מבדיל בין האתרים השונים ולכן גם בין בעלי המקצוע או המותגים נראים לו כולם זהים. מעבר לזאת, אסור לשכוח שלאתרים באותו התחום יש נטייה להיראות אפילו דומים יותר אחד לשני, ומכאן הבעיה התמידית רק הולכת מחריפה.

סקיצה מותאמת אישית

חלופה טובה יותר לתבנית , היא הסקיצה האישית שנכנסה. הסקיצה האישית מותאמות לעסק כמו כפפה ליד , כך שאין כמעט סיכוי שעיצוב אחד יהיה דומה למשנהו, גם אם שניהם מעוצבים על ידי אותו מעצב באותה חברה בדיוק.

לסיכום, כאשר פונים לחברת בניית אתרים, יש לבדוק לא רק את הפונקציות שהיא מספקת, אלא גם את העיצוב בתיק העבודות, אם מזהים שבכל האתרים יש קו אחיד מאוד דומה, או שהאתרים כוללים חלקים מקבילים בתדירות גבוהה מאוד, אז סביר להניח שהחברה לא משקיעה בעיצוב וקשה להבדיל בין האתרים השונים שלה.

צור קשר

נא לרשום שם מלא
נא לרשום כתובת אימייל
נא לרשום מספר טלפון
Invalid Input
Please let us know your message.
Invalid Input