עיצוב אתרים בוורדפרס

עיצוב אתרי וורדפרס הוא ללא ספק המילה האחרונה בעולם העיצוב באינטרנט. זוהי אמנות מדהימה אשר דורשת שילוב מדויק בין סגנונות, סטייל, אופנה, טרנדים, מקצועיות והבנה טכנולוגית. מעצב וורדפרס הוא לא רק אמן שחייב להציג כישורים גרפיים לתפארת. עליו להפגין בראש ובראשונה בקיאות בכל רזי מערכת הקוד הפתוח הזו (הנחשבת לאחת מהפופולריות בעולם).

וורדפרס היא מערכת קוד פתוח לאתרי אינטרנט אשר הושקה לראשונה בתור פלטפורמה לבלוגים וצברה עם השנים תאוצה של ממש. כיום, עם עשרות מיליוני הורדות ברחבי תבל, וורדפרס היא מהפתרונות המוצלחים לאתרי אינטרנט עסקיים. היא מתאימה במיוחד לאתרים תדמיתיים וכן לאתרי אינטרנט מורכבים של חברות, תאגידים, פורטלים, חנויות וירטואליות, מוסדות ציבוריים, אוניברסיטאות, מכללות, גופים עסקיים ועוד.

התהליך שמאחורי עיצוב אתרים בוורדפרס מתחיל עם היכרות מלאה של הפלטפורמה על שלל היבטיה הטכנולוגיים והעיצוביים. המעצב צריך לדעת כיצד לאתר את נקודת האיזון וההשקה שבין פונקציונאליות ודקורטיביות. כלומר, עליו להגיע המקום שבו נפגשים עיצוב וחוויית משתמש. בכל עיצוב אתרי וורדפרס יש לדעת כיצד להשתמש בצורה נכונה ואינטליגנטית במגוון עשיר של רכיבים, מודולים, פלאגינים ופיצ’רים עיצוביים.

אחד היתרונות הגדולים שטמונים מאחורי עיצוב אתרים בוורדפרס הוא קשת הסגנונות והאפשרויות. וורדפרס היא מערכת שמתפתחת באופן יומיומי בזכות עשרות אלפי מעצבים ומתכנתים ברחבי העולם. אלה עמלים באופן שוטף על חידוש העיצובים של התבניות השונות שלה (Themes). בזכותם, וורדפרס היא הקטר שמוביל את הרכבת של עיצוב אתרי אינטרנט.  

עיצוב אתרי וורדפרס לצד פיתוח אתרי וורדפרס

כמו בכל עיצוב אתרים, גם בעיצוב אתרי וודרפרס חשוב להבין כי מפתח ומעצב אינם אותו איש מקצוע. ישנו הבדל מהותי בין עיצוב אתרים לפיתוח אתרים. ממש כמו שקבלן בנייה ואדריכל לא אחראים על אותם תחומים, למרות שהתפקידים והמשימות שלהם יכולים להשיק, גם מעצב אתרים ומפתח אתרים הם בעלי תחומי אחריות ספציפיים. על כן, השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את החברה שמציעה לכם עיצוב אתרים הוא האם העיצוב נעשה על ידי מעצב מקצועי או שהמפתח נכנס בנעליו של המעצב. רק התשובה הראשונה היא הנכונה.

תהליך עיצוב אתרי וורדפרס

עיצוב אתרי וורדפרס הוא תהליך מורכב. ראשית, וורדפרס מגישה מגוון עשיר של תבניות מעוצבות. מדובר על עשרות אלפי תבניות בסגנונות שונים המתחלקות פנימה לקטגוריות ותת-קטגוריות (Business, Creative, Blog, Magazine, E-commerce ועוד). עם זאת, עיצוב אתרים בוורדפרס לא יוצא לדרך עם בחירת תבנית אלא עם סקיצת הדמיה.

כלומר, מעצב וורדפרס איכותי יתחיל את הפרויקט עם הכנת סקיצה בהתאם לרצונות הלקוח ומטרות האתר. רק לאחר מכן, עם השלמת הסקיצה הייעודית, המעצב יפנה לבחירת התבנית המתאימה. ככל שהמעצב מיומן ומעודכן יותר, וככל שהוא מכיר טוב יותר את וורדפרס על עיצוביה האפשריים, כך התאמת הסקיצה לתבנית תהיה בהלימה גבוהה.

בחירת תבנית כשלב שני ומשלים להכנת הסקיצה מעידה על כך שמדובר במעצב וורדפרס מקצועי. זוהי שיטת העבודה היחידה שמבטיחה שהלקוח לא יצטרך להתגמש בעיצוב, ושהמעצב יהיה זה שיגמיש את התבנית. במקרים מסוימים המעצב אף יעצב תבנית חדשה לחלוטין ובהתאמה אישית.

כיצד לבחון את תיק העבודות של המעצב?

אחד השלבים הקריטיים לגבי בחירת חברה לטובת עיצוב אתר וורדפרס טמון בעיון בתיק העבודות. על מנת לעשות את זה נכון מומלץ לבדוק לא רק האם תיק העבודות מגוון אלא האם הוא מציג עיצובים לעסקים בתחומים שונים.

כמו כן, מכיוון שוורדפרס היא מערכת קוד פתוח שמבוססת פעמים רבות על עיצוב סקיצה בהתאם לתבנית, קיימת משמעות גדולה לנושא הבידול. עליכם לחפש תיק עבודות שבו לכל אתר ואתר יש את הנוכחות והבידול שלו. אלמנטים אלה מעידים על כך שישנה יד מקצועית של מעצב מאחורי תיק העבודות.

מומלץ גם לבדוק אם יש בתיק העבודות כמה וכמה אתרים בתחומים ספציפיים זהים כמו שתי חברות היי-טק, שתי פירמות לראיית חשבון, שתי אוניברסיטאות וכדומה. ככל שישנם אתרים של עסקים “מתחרים”, רצוי לבדוק כיצד המעצב יצר לכל אחד מהם נראות ייחודית.

מעבר לכל אלה, היכנסו לאתרי האינטרנט שבתיק העבודות ונסו לבחון אותם מנקודת המבט של “הגולש האקראי”. האם אתם, בתור גולשים רנדומאליים, הייתם רוצים להישאר באתר והאם הוא מעורר בכם השראה. האם הוא יוצר בכם התפעלות וסקרנות. זוהי בדיוק התחושה שאתם מחפשים כשאתם בוחרים חברה לעיצוב אתרים.

 

המומחים לוורדפרס לשירותך >>
בניית אתר וורדפרס