עיצוב אתרים

כולנו מכירים את התחושה שהולמת בנו כשאנו גולשים באינטרנט ומגיעים לאתר מעוצב לתפארת. תוך שנייה בדיוק אנחנו מרגישים בבית. אתרים מעוצבים נחרטים בזיכרון, משותפים ברשתות חברתיות, והגולשים חוזרים אליהם פעם אחר פעם (אחר פעם).

עיצוב אתרים מקצועי הוא אמנות השוזרת בתוכה קווים של אופנה, טכנולוגיה, סגנון, סטייל וטרנדים. כמו חומר ביד היוצר, כך מעצב אתרים צריך “לפסל” את אתר האינטרנט כמערכת משולבת של מסרים שיווקיים ויזואליים. כאלה שחודרים את התודעה ומשנים את התפיסה של הגולש. ומעל הכל, בעיצוב אתרים מקצועי – היופי כן קובע.

כחברה בעלת ניסיון של למעלה מ-10 שנים בפיתוח ועיצוב אתרי אינטרנט, היה לנו הכבוד והזכות לעצב אתרים לעסקים מובילים במשק לרבות חברות פרטיות, מוסדות ציבור, גופים מסחריים ועוד. הקילומטרז’ הרב שצברנו בתחום מוביל אותנו כעת להגיש לכם מספר כללי אצבע חשובים בכל הנוגע לעיצוב אתרים מקצועי.

עיצוב אתרים מקצועי חייב להיות בהתאמה אישית

אתר אינטרנט הינו כלי עסקי-שיווקי מן המעלה הראשונה. בכדי להגשים מטרה זו, חשוב מאד להקפיד על עיצוב אתרים מקצועי שנעשה בהתאמה אישית ועל ידי מעצב מומחה. כמו כן, יש להכיר בכך שגם כאשר מדובר על עיצוב אתרים בהתאמה אישית, ישנן רמות שונות של התאמה עיצובית:

  • ברמה הבסיסית ביותר, מעצב האתרים עובד מול תבנית מוגדרת, אך מבצע עריכה לתמונות ומשבץ אלמנטים לבקשת הלקוח (באנרים, טפסי יצירת קשר, תפריטי צד, תמונות וכדומה).
  • הרמה השנייה כוללת כבר תהליך מקצועי הרבה יותר של עיצוב תוך כדי שינויים בתבנית עצמה. לדוגמה, שינויים במידות האלמנטים, במיקומי האלמנטים, הוספת אלמנטים מחוץ לתבנית וכיוצא באלה. רמה זו דורשת מהחברה שמפתחת את האתר לא רק ידע בסיסי בעיצוב, אלא גם יכולות טכנולוגיות והבנה בקוד.
  • הרמה השלישית, המתקדמת (והמומלצת) ביותר היא עיצוב בהתאמה אישית ללא תלות בתבנית מוכנה. דרגה זו מאפשרת ללקוח ליהנות מאתר מותאם אישית, כמו כפפה ליד, ללא מגבלות או חסמים. אתר אינטרנט שיהיה מבודל לחלוטין, ייחודי, ייעודי ומרשים.

 

מכאן ניתן להבין גם את פערי המחירים הקיימים בשוק בכל הנוגע לעיצוב אתרים מקצועי. בעוד שברמה הראשונה והבסיסית המחירים זמינים גם בתקציבים מוגבלים, ברמות המתקדמות (השנייה והשלישית), מדובר על תשלום גבוה יותר הנגזר מהיקף העבודה הדרוש.

תהליך העיצוב על בסיס סקיצת הדמיה

הניסיון הרב שצברנו בעיצוב אתרים מקצועי, לימד אותנו שאין קיצורי דרך. על כן, במרכז העבודה שלנו בחברת WinWeb עומדת תמיד סקיצת הדמיה לאתר.סקיצת ההדמיה שלנו שנעשית על ידי מעצבת אתרים מקצועית, תואמת באופן מוחלט את הנראות הסופית של האתר. כולל תמונות, פונטים, צבעים, באנרים, תפריטים, כפתורים, שדות חיפוש ועוד. אחד לאחד, פיקסל לפיקסל, גוון לגוון. תמונה ממנה הלקוח יכול להתרשם ולהעיר הערותיו, עד לשביעות רצונו המלאה (ללא הגבלה של החזרות).

רק לאחר שסקיצת ההדמיה אושרה כנדרש, אנו עוברים לשלב הטכנולוגי של הפיתוח. היתרונות הגדולים שטמונים בעבודה לפי מתודולוגיה זו, הם הגמישות הרבה בעיצוב והקורלציה המושלמת בין הסקיצה לתוצאה בפועל. זאת ועוד, אנו מודעים לכך כי עיצוב אתרים מקצועי דורש גם מתכנת עם “עין עיצובית”, וזאת על מנת שתהיה התאמה מדויקת בין סקיצת ההדמיה לאתר הסופי.

טיפ ראשון לבחינת תיק עבודות – כאשר אתם מתלבטים לגבי עיצוב אתרים מקצועי, עיינו היטב את תיק העבודות של החברה ונסו להתחקות אחר השאלה האם כל אתר עומד בפני עצמו עם בידול וייחודיות משלו. בדקו האם העיצובים בתיק העבודות הם ורסטיליים ומגוונים. שימו לב שאם תיק העבודות נראה “דומה באופן חשוד”, ואתרי אינטרנט רבים בו הם בעלי קווי דמיון זהים, ייתכן ולא מדובר בחברה שעובדת עם מעצב או שהמעצב לא מספיק מקצועי.

למה אנחנו?

  • תהליך מוקפד של סקיצת הדמיה ברמה של אחד לאחד (כולל תמונות, פונטים, צבעים ואלמנטים ויזואליים שונים).
  • ללא הגבלה על החזרת תיקונים, הערות והארות בשלבי הסקיצה.
  • עיצוב אתרים בהתאמה אישית – בין אם על ידי פיתוחים עיצוביים על התבנית הקיימת ובין אם בפיתוח “מדף חלק”.
  • מתכנתים בעלי עין עיצובית המקפידים על כך שהתוצאה הסופית תהיה זהה לסקיצת ההדמיה.

 

המומחים לעיצוב אתרים לשירותך >>

עיצוב אתרים