פיתוח אתרים

רבים חושבים שהמושגים "בניית אתר אינטרנט" ו"פיתוח אתר אינטרנט" הם מושגים נרדפים. בטקסט הקצר שלפניכם נסביר מדוע זו טעות נפוצה.

בניית אתר מתארת בד"כ פרויקט שמתבסס (רובו ככולו) על תבניות ופלאגנים מוכנים מראש. "עבודת הרכבה" בלבד. פיתוח אתר אינטרנט, לעומת זאת, הוא תהליך מתקדם בהרבה מבחינת הידע בשפות התכנות השונות.

כשאנחנו מדברים על פיתוח אתרים אנחנו מכוונים למתכנתים שמספקים מענה ברמת הקוד ובהיקף של 360 מעלות. מדובר על בניית אתר מאפס ללא תלות בתבניות, רכיבים מוכנים, פלאגינים שונים או גבולות גזרה. יישום כל דרישה או צורך של הלקוח כשהמילים "לא" או "בעיה" אינן נמצאות בלקסיקון. כולל פיתוחים שקשורים להטמעת מקטעי Java Scripts, התממשקות עם מערכות צד ג' בעזרת API, סליקה ללא שימוש ברכיבי ווקומרס סטנדרטיים, אזור אישי בהתאמה אישית ועוד.

האם צריך מתכנתים לקוד פתוח?

נשאלת בצדק השאלה, למה צריך פיתוח אתרים בעולם של קוד פתוח? מהפכת הקוד הפתוח הרי הבטיחה לכאורה מצב שבו כל אחד יכול לבנות אתר ואין צורך בידע בתכנות. כלומר, שבניית אתר יכולה להיעשות על ידי חיבור פשוט של תבניות ורכיבים מוכנים. ואכן, מיד עם הופעת הקוד הפתוח צצו לא מעט חברות ופרילנסרים שהציעו בניית אתרים בזול, מבלי שהם נדרשים להחזיק מתכנת מטעמם.

בפועל, במציאות, כשבונים אתר ולא מפתחים אותו באמת, התוצאות יהיו בהתאם. בניית אתר ללא פיתוח מובילה להקמת אתרים שהם לא בהתאמה אישית, שאינם מבודלים ושסובלים תדיר מכשלים כמו איטיות, באגים, אורח חיים קצר (ללא יכולת לשדרג) וכו'.

פיתוח אתרים בקוד פתוח, מנגד, מהווה שילוב בין שני העולמות. גם כל היתרונות של הקוד הפתוח וגם התאמה אישית על ידי מתכנתים בעלי ידע נרחב בקוד. כולל קסטומיזציה מושלמת של הפלאגינים והקמת אתר אינטרנט מאפס ללא תבנית. התוצאה של פיתוח אתרים היא אתרי אינטרנט מורכבים, בעלי אורח חיים רב, מותאמים אישית לצורכי הלקוח, מהירי טעינה, מוכנים לשדרוג עתידי ועוד.

פיתוח אתר מחייב את המתכנת להכיר לא רק את שפות התכנות אלא גם את הרכיבים השונים בקוד הפתוח (בד"כ וורדפרס). מפתח מנוסה יודע לזהות את הרכיבים הטובים והמתאימים, וחשוב מכך – לדייק אותם לצרכי הלקוח בתוך הקוד עצמו. בלי עיגולי פינות ובלי טלאי-על-טלאי.

טיפ נוסף וחשוב לגבי פיתוח אתרים הוא שכדאי לבחור בחברה שעובדת עם מתכנתים ישראלים ולא מסתמכת על מתכנתים מחו"ל. חברות ישראליות עם מתכנתים זרים הם בסופו של היום מעין "מתווכות בלבד" בין הלקוח לצוות הפיתוח. כלומר, אינן מספקות את כל השירות תחת קורת גג אחת.

זכרו שעבודה עם מתכנתים מחו"ל מאופיינת בתחלופה גבוהה של אנשי מקצוע. כשמדובר על פיתוח אתרים מורכבים הזקוקים בד"כ לשירותי פיתוח "ביום שאחרי העלייה לאוויר", זה לא עניין של מה בכך.

לסיכום, כשאתם בוחרים חברה לפיתוח אתר, בדקו היטב מי המתכנתים שיספקו לכם את המענה. זכרו גם להפריד בין המושגים "בניית אתר" ו"פיתוח אתר", אשר אין לגביהם אחידות בישראל. עמדו על טיב השירות ולא רק על הכותרת שבהצעת המחיר.

פיתוח אתרים – למה אנחנו?

המומחים לפיתוח אתרים לשירותך

פיתוח אתרים

בלוג

{"arrow":"true","pagination":"false","speed":"1000","autoplay":"true","autoplay_speed":"5000","loop":"true","owl_slide_to_show":"4","slide_show_ipad_owl":"3","slide_show_tablet_owl":"3","slide_show_mobile_owl":"1","owl_slide_to_scroll":"1","owl_slide_margin":"25","owl_slide_padding":"25","owl_start_slide":"0","owl_slide_center":"false","owl_slide_autowidth":"false","owl_slide_freeDrag":"false","owl_height_auto":"true","caption":false,"owl_slide_rtl":"true"}
{"animation_fancy":"","transition_fancy":"","fancy_box_loop":""}