שאלות ותשובות בניית אתרים-למתחילים

שאלות ותשובות בניית אתרים-למתחילים

  מהי מערכת לניהול תוכן?

מערכת ניהול תוכן מאפשרת לבעל האתר לעדכן, להוסיף ולהחליף תכנים באתר בקלות.
הכניסה לפאנל הניהול של המערכת היא דרך הדפדפן שלך (אקספלורר, פיירפוקס וכו') על ידי שם משתמש וסיסמא. מערכת הניהול מעניקה לך עצמאות להוסיף תמונות לגלריה, להוסיף דפים, להוסיף מאמרים, לעדכן את הטקסטים הקיימים ועוד.
ניהול התוכן באתר אינו דורש ידע טכני, אלא מיומנות דומה לכתיבה במעבד תמלילים וורד. במערכות ניהול התוכן וורדפרס וג'ומלה פאנל הניהול הינו ידידותי ומאפשר לך בקלות לעדכן את התכנים באתר.


 מהו אתר בעדכון תוכן?

אתר בעדכון תוכן הינו אתר שבנוי במערכת ניהול תוכן שמאפשרת לך שליטה מלאה על תכני האתר, אפשרות להוסיף בקלות עמודים, טקסטים, תמונות ועוד. אתרים בעדכון תוכן נקראים גם אתרים דינמיים, והם בנויים מתבנית אתר דינמית שהיא שונה לחלוטין מתבנית אתר סטטית.
אתרים בעדכון תוכן מתחלקים לשני סוגים :אתרים שנבנים בקוד סגור ואתרים שנבנים בקוד פתוח.
 

מהו קוד סגור? 

תכנות שבה נבנה האתר והוא ידוע רק לחברה או למתכנת שבנה את האתר,
והקוד שמור בכספת, ורק מתכנתי אותה חברה יכולים לטפל באתר שלך.
אם את בונה אתר בקוד סגור בעצם התחתנת חתונה קתולית עם חברת האתרים
שבנתה לך את האתר.זאת אומרת: הם יכולים להחליט על מחירי אחסון כרצונם, שדרוגים ותוספים במחירים גבוהים ,ועלולות לצוץ לך עלויות נוספות, ולעולם לא תוכל לעזוב את החברה שבנתה לך את האתר, אלא אם כן תבנה אתר חדש.
 

 מהו קוד פתוח?

קוד פתוח פירושו שקוד האתר "התכנות" פתוח בפני כולם,
אלפי מתכנתים ברחבי העולם מכירים את הקוד ומפתחים עליו תוספים והרחבות בחינם.
כמו כן מתכנתים רבים בעולם מכירים את הקוד ויכולים לטפל באתר שלך.
לכן באתרים שבנויים בקוד פתוח אינך תלוי בחברה שבנתה לך את האתר.
 

 מהן יתרונות הקוד הפתוח?

מכיוון שקוד האתר פתוח לכולם, מתכנתים מרחבי העולם מפתחים על קוד זה אלפי תוספים והרחבות לאתרים בקוד פתוח. תוספים אלה נמצאים במרוכז באתר העולמי של ג'ומלה ובאתר הרשמי של וורדפרס, ומשם תוכל להורידם בחינם למחשבך האישי. תוספים אלה מקנים עוצמה רבה לאתרך. באתרים שנבנים בקוד פתוח אפשר להוריד רכיבים בחינם או בסכום סימלי,
שאילו היו נבנים בקוד סגור עלותם הייתה יכולה להגיע עד עשרות אלפי שקלים.
לאתרים בעדכון תוכן בקוד פתוח, כמו וורדפרס וג'ומלה, יש תבניות חדישות ומשוכללות שמתעדכנות לעיתים תכופות בזכות קהילת המפתחים העצומה שמאחוריהן. לתבניות הדינמיות יש רכיבים המותאמים במיוחד למנוע החיפוש גוגל, וכן רכיבים רבים אחרים (כגון רכיב ניוזלטר, לוח אירועים, שלל גלריות ועוד) שמקנים לאתרים בעדכון תוכן עוצמה רבה.
מערכות הקוד הפתוח נמצאות בחזית הטכנולוגיה בבניית אתרים, המערכות מתעדכנות ומשתכללות לעיתים תכופות, נוספים להן מדי יום תוספים מגוונים, והפופולאריות שלהן הולכת וגוברת.
קהילות פיתוח גדולות תורמות יום יום לפיתוח רכיבים למערכות הקוד הפתוח ולשגשוגן בעולם כולו.
ב-WinWeb משתמשים בקוד הפתוח גו'מלה, ובוורדפרס, לבניית אתרים.
 

 מהו אתר תבנית?

אתר תבנית הוא אתר הבנוי מתבנית שניתנת להורדה מאתרים שמוכרים תבניות. בונה האתרים מוריד את התבנית ומקבל אתר מוכן, שבו מבצעים התאמות קטנות של החלפת לוגו, צבע, או תמונה. אתרים אלו זולים במיוחד, מכיוון שהם כמעט מוכנים, וכל מה שנותר הוא להזין בהם את התכנים. חסרונות אתר תבנית הם הקושי לבדל אותם מאתרים אחרים, והאפשרות הפתוחה לכל אחד להשתמש בהם כדי ליצור אתר דומה מאד לשלך. מלבד זאת התבניות המתאימות לאתרים ללא עדכון תוכן בנויות בשיטת בנייה ישנה שמקשה על הקידום בגוגל.

 

 מהו אתר בעיצוב אישי?

אתר בעיצוב אישי תפור בדיוק לפי הצרכים של העסק שלך ולפי טעמך האישי. אתר זה נבנה מאפס בדגש על סקיצה עיצובית מקורית, שלאחר אישור הלקוח מולבשת על האתר. התפיסה החשיבתית והעיצובית באתר בעיצוב אישי שונה לחלוטין מאתר תבנית, והיתרון הגדול בעיצוב האישי הוא האפשרות לבדל את אתרך משאר האתרים ברשת, להעביר ערכי מותג, וליצור אתר בדיוק לפי טעמך. בבניית אתר בעיצוב אישי השמיים הם הגבול, ואין הגבלה עיצובית. אתרים הבנויים בעיצוב אישי מצויינים לקידום בגוגל, מכיוון שהם נבנים מאפס, תוך הקפדה על הפרטים הקטנים שבקוד האתר.

 

מהי תאימות לדפדפנים?

תאימות לדפדפנים משמעותה שהאתר שנבנה נראה באופן זהה בשלושת הדפדפנים העיקריים: אקספלורר, פיירפוקס וכרום. בניית אתרים נכונה לוקחת בחשבון תאימות לדפדפנים, מכיוון שאתר שאינו מותאם לדפדפנים עלול לגרום לך לאבד לקוחות פוטנציאלים, ואף לפגוע במוניטין, שכן אתר שנראה מעולה בדפדפן אחד, עלול להתפרק בדפדפן האחר. WinWeb מקפידים על תאימות אתרך לדפדפנים העיקריים.

 

מהו שם דומיין?

שם דומיין הוא השם שמשתמשים בו לכתובת האתר. דוגמא לשם דומיין: www.winweb.co.il
שמות הדומיין הפופולאריים בארץ הם בסיומת שמייצגת את ישראל: co.il, וגם בסיומת העולמית: .com
כל אתר צריך שם דומיין. איך נרכוש שם דומיין? ישנן 5 ספקיות ראשיות והרבה ספקיות משנה. הספקיות הראשיות זולות יותר. לפני שרוכשים את שם הדומיין נבדוק שהשם אכן פנוי.
רצוי לבחור בשם דומיין קצר וקליט עם משמעות הקשורה לאתר.
בחירתו של שם הדומיין היא בחירה שאין להקל בה ראש, מכיוון שמנועי החיפוש, ובראשם גוגל, נותנים ערך רב יותר לאתרים וותיקים ברשת, וממקמים אותם גבוה יותר בתוצאות החיפוש. החלפת שם דומיין לאחר אינדוקסו של האתר בגוגל, תגרור אחריה התייחסות של גוגל אל האתר כאתר חדש לחלוטין! משמעות הדבר היא הסתלקות האתר מתוצאות החיפוש לתקופה של כחודש ואף יותר בגוגל, ואיבוד יתרון הוותק בתוצאות החיפוש.

כשאתה מעדכן את האתר, דאג לכך ששמות הדפים באתר לא ישתנו, כך כתובת ה-url של האתר תישאר בעינה. דפים ששינו שם או כתובת יאבדו את יתרון הוותק שלהם ויתדרדרו בתוצאות החיפוש.
 

 איך מציגים תמונות באתר?

הדרך הטובה ביותר להציג תמונות באתר היא באמצעות גלריית תמונות. ישנן גלריות רבות ומסוגים שונים: גלריות מסוג lightbox שמציגות את התמונות על רקע מסך כהה, גלריות עם סוגים שונים של אפקטים לכניסת ויציאת תמונות מהגלריה, גלריה עם תמונות מתחלפות במעבר עכבר, ועוד גלריות רבות וטובות.
חשוב שכל התמונות בגלריה יהיו מחודדות ובאיכות גבוהה. אנו ב-WinWeb דואגים לכך שהתמונות שלך יוצגו בצורה הטובה ביותר בגלריה.

 

איך אראה את תדירות הכניסות לאתר שלי?

לאחר בניית האתר, תוכל/י בעזרת מערכת "גוגל אנליטיקס" לראות את מספר הכניסות לאתרך בכל יום, מספר המבקרים החדשים באתר, הדפים הנצפים ביותר, איזה דף באתרך מעדיפים הגולשים, מילות החיפוש שדרכם הגיעו גולשים לאתרך, כמה זמן ביקר הגולש באתר, ועוד.

 

 מהי בניית אתרים בהתאמה למנועי חיפוש?

כדי שמנועי החיפוש יבינו את האתר שלך ויכניסו אותו למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש, האתר צריך להיות בנוי בצורה נכונה. התאמת אתר למנועי החיפוש מתבצעת בשני מישורים:

1. במישור הנראה לעין:
הטמעת מילות חיפוש באופן טבעי לתוך הטקסט של האתר שלך, במקומות הנכונים, בכותרות ובפסקאות. שימוש בטקסט חי במקום בכפתורים, הוספת מאמרים מקוריים וחומר רלבנטי לתחום שאתרך עוסק בו. כמו כן יש חשיבות לארגון נכון של מבנה האתר, כך שיהיה קל ונוח לניווט, עם היררכיה נכונה וסדר. אתר שבנוי בצורה מסורבלת מבריח גולשים ונשאר הרחק מאחור בתוצאות החיפוש.

2. מאחורי הקלעים בקוד של האתר:
המישור השני שבו מתבצעת התאמה למנועי החיפוש הוא מאחורי הקלעים, בתוך הקוד של האתר:
את העבודה הזו תשאירו לנו, כי אנו יודעים היטב איך לגרום לגוגל להבין מה חשוב באתר, בעזרת אופטימיזציה של קוד האתר.