ההבדלים בין אחסון בשרת פרטי לשרת שיתופי

מהו בעצם שרת פרטי (VPS)?

 שרת פרטי הוא שרת ייעודי אשר מעניק ללקוח יתרונות רבים לאור העובדה שכל אתר אינטרנט נהנה משליטה מלאה על משאבי הזיכרון, משאבי המעבד וגישה ישירה למערכת הפעלה פרטית.

ומה זה שרת שיתופי?

שרת שיתופי הוא שרת שמארח אלפי אתרי אינטרנט שונים בו זמנית, הדורשים (מן הסתם) היקף רב של משאבי זיכרון, מעבד ונפח אחסון. הקצאת המשאבים נעשית לכל האתרים במקביל כך שאלפי אתרי אינטרנט משתמשים בשרת שמשאביו מוגבלים. אחסון על גבי שרת שיתופי עלול לחשוף את האתר לאיטיות בזמני עומס, תקלות, שיבוש בביצועים.

מדוע כדאי לי להעדיף אחסון על שרת פרטי?

אחסון על שרת פרטי (VPS) הוא ללא ספק המילה האחרונה באחסון אתרים. כשמו כן הוא – זהו אחסון פרטי המעניק לאתר שליטה ישירה על משאבי שרת מבחינת זיכרון, נפח, מעבד ומערכת הפעלה. גם בשעות עומס ובזמני תעבורה "כבדים" תוכל ליהנות מביצועים אופטימליים ויציבים. ואכן, יציבות כאן היא מילת המפתח.

שרת פרטי מספק שירותי תמיכה ומענה און-ליין. כמו כן, השרת לא צריך לסרוק אלפי אתרי אינטרנט כך שגם אתחול במידת הצורך נעשה במהירות שיא.

בניגוד לאחסון אתרים שיתופי, בשרת פרטי האתר שלך איננו תלוי באלפי אתרים אחרים. תופעה מוכרת בשרתים שיתופיים היא שבזמני גלישה עמוסים המשאבים של השרת מנוצלים עד תום מה שמוביל לירידה משמעותית בביצועים, איטיות בטעינה ואף נפילה. אחסון על שרת פרטי מנתק אותך מהתלות באתרים אחרים ולמעשה מאפשר לעסק לפעול עצמאית מבלי להיות קשור שלא לצורך באתרים רבים שאינך מכיר.

יתרון חשוב נוסף של שרת פרטי לעומת שרת שיתופי טמון בכך שהאתר לא קשור כלל לאלפי אתרים אחרים שחלקם עלולים להיות אתרים המתקינים תוכנות זדוניות או מטמיעים תוכנות הגוזלות משאבים רבים. העסק שלך לא מושפע ממהלכים "בעייתיים" מצד אלפי שכנים בלתי מוכרים הממוקמים ביחד איתו על השרת. השרת הפרטי נותן לך שקט נפשי וביטחון לאורך זמן.

מה לגבי אבטחה לאתר?

אחסון אתרים קשור כידוע לאבטחת מידע. היות שכולנו רוצים שקט נפשי בכל הנוגע לאבטחת מידע באתר, שרת פרטי הוא הפתרון המושלם. אחסון על שרת פרטי מעניק יציבות מרשימה והגנה כמעט מוחלטת מפני תוכנות זדוניות או פריצות. האחסון לא נעשה ביחד עם אלפי אתרים נוספים (לא מוכרים) ובכך פוחתת משמעותית הסכנה מפני הידבקות בסקריפטים או וירוסים.

מעבר לכך, בחברת Win-Web אנו מבינים היטב את החשיבות הגלומה באבטחת מידע ולכן מתקינים מראש תוכנות הגנה מתקדמות כמו חומת אש, תוכנת Clean-Up (להגנה על חדירות דרך עמוד צור קשר) ומפעילים תוכנה ייעודית שמנטרת את פעילות האתר ומתריעה על כל אירוע חשוד באופן מיידי וברמת 24/7.

מדוע צריך לוודא גיבוי ושחזור יומיומי על כל הקבצים במסגרת האחסון?

אתר אינטרנט פועל בצורה מיטבית לאורך רוב הזמן. אולם, ייתכנו מצבים בהם האתר ישתבש מסיבות שונות (כולל אפילו בעקבות פעולה כלשהי מצד המשתמש), ורק גיבוי ושחזור ברמה יומיומית יוכלו לאפשר רציפות עבודה. כלומר, להשיב את הגלגל לקדמותו כפי שהיה כמה ימים לפני כן. באחסון אתרים הקבצים המגובים לטובת שחזור נשמרים על גבי שרת אחר (מאובטח) ואינם גוזלים שטח ומשאבים מהשרת הנוכחי.