AMP – הטכנולוגיה שנותנת "פוש" לאתר בתוצאות החיפוש

עד לאחרונה התאמה רספוניסבית לאתר הייתה יכולה להספיק בשביל לעמוד בקריטריונים של גוגל, אולם בשנים האחרונות אנו רואים שינוי מגמה, בעיקר לאחר שגוגל הכריזה על מדיניות "mobile first" . אמרו מעתה, מהירות הטעינה על גבי המחשב "הרגיל" (הדסקטופ) היא חשובה, אך מהירות הטעינה במובייל היא קריטית.
 
גוגל מעניקה לאתרים זריזים במובייל "פוש" בתוצאות החיפוש. מהירות הטעינה במובייל תופסת את הפסגה וגוגל, באופן מובהק, מדרגת גבוה אתרים מהירים. בפרט אתרים העושים שימוש בשפת AMP המקפיצה את הדירוגים.

AMP – מעבירים להילוך גבוה

אחד הפתרונות החדשניים בתחום הוא שפת התכנות AMP (ראשי תיבות לביטוי Accelerated Mobile Pages שמשמעותו "עמודי מובייל מואצים"). מדובר למעשה בשפת תכנות ייעודית למובייל, המגדילה את מהירות הטעינה של האתר ממכשירים ניידים. AMP מייצר מעין "גרסה קלה" יותר של העמוד, אשר נועדה בכדי לאפשר טעינה מהירה ביחס לטעינה "הרגילה".

בעוד שהאופטימיזציה למהירות במסגרת "הקוד הרגיל" תוכל להניב תוצאה של כ-50 (מתוך 100) בכלי המדידה הרשמי של הגוגל (וגם זה לאחר תהליך ארוך של תכנות והתאמות), AMP מנפץ את תקרת הזכוכית עד לכדי תוצאות של 90 ומעלה בכלי המדידה. שימו לב, גם גוגל מתייחסת לעמודי AMP באופן מסודר וגלוי. עד כדי כך שבאתר הרשמי של החברה ניתן למצוא הסברים מפורטים, כולל המלצות מטעם גוגל, לגבי הטעמה ושימוש ב-AMP.

הצלחנו לשפר את ציון מהירות הטעינה בנייד למעל 90 בעזרת טכנולוגית AMP

דוגמא 1

דוגמא 2

כשאנחנו מעצבים ב-WinWeb עמודי AMP, אנחנו באמת מעצבים אותם

חשוב להדגיש כי בניית עמודי AMP באתר איננה חזות הכל. פיתוח עמודי AMP על ידי התקנת רכיב ייעודי, ללא שימת דגש על עיצוב וחוויית משתמש, הוא רק חלק מהתהליך. בכדי שהאתר גם יופיע במיקומים הגבוהים וייטען מהר, אבל גם יניע לפעולה עם המרות איכותיות, יש להשקיע בעיצוב.

זוהי הסיבה בגינה בחרנו בחברת WinWeb להציע ללקוחותינו רק פתרון בדמות עמודי AMP  עם עיצוב מקצועי. אנו מתמחים בעיצוב עמודי AMP לפי הנראות של העמוד המקורי. זאת גם ברמת הרספונסיביות (התאמה למובייל) וגם מבחינת פונקציונאליות עם טפסים, כפתורים, תפריטים וכו'. עיצוב מוקפד שנעשה בהתאם מדויק לשפה העיצובית של האתר.
מה המשמעות של אתר אינטרנט מהיר ומעוצב? ראו את הדוגמה שלהלן בפרויקט שביצענו לאחרונה בחברת WinWeb. לפניכם העמוד הראשי של מכון מגיד.
הפתרון שסיפקנו בחברת WinWeb התבסס על פיתוח ועיצוב עמוד AMP שהינו מהיר במיוחד. העיצוב זהה לחלוטין לעמוד המקורי, ובזכות המהירות המשופרת הוא מספק למכון גם נראות מצוינת עם חשיפה איכותית.
אתר AMP
amp

לסיכום

השימוש בטכנולוגיית ה-AMP הולך וצובר תאוצה (תרתי משמע). אולם בעוד שישנן חברות אשר מציעות רק את הצעד הראשון בתהליך, והוא יצירת עמוד AMP ללא עיצוב, חברות מקצועיות בלבד יספקו לכם את המענה הכולל. בפיתוח עמודי AMP חשוב מאד לשים דגש על העיצוב ולברר כי החברה המטפלת באתרכם יודעת כיצד להתאים את העמוד המהיר לשפה העיצובית  של האתר כדי שיניב המרות איכותיות. כולל באנרים, תמונות, צבעים, פונטים, שדות, טפסים, כפתורים וכו'.

לצערנו, בעלי אתרים רבים "מתפתים" לבחור בחברות  אשר מגישות הצעות מחיר "אטרקטיביות", מבלי להבין את המשמעות של עמודי AMP בלתי-מעוצבים. כלומר, הם אינם מפנימים כי אמנם יהיה להם אתר מהיר שמדורג גבוה בגוגל, אך הוא לא ימלא את ייעודו ביצירת המרות, לידים ופניות איכותיות. נהפוך הוא. אתר לא מעוצב עלול להיות מוקד נטישה וקרש קפיצה מהיר למתחרה. כשאנחנו מעצבים ב-WinWeb עמודי AMP, אנחנו באמת מעצבים אותם.

למה WinWeb

  • אנו מקפידים על עיצובי AMP בהתאמה לשפה העיצובית של האתר המקורי בגרסתו הרספוניסיבית.
  • אנו יודעים להתאים טפסים לעמודי AMP וכן שדות, תפריטים, תמונות וכו'.
  • אנו עובדים עם מקדמי האתרים המובילים בתחומם בישראל.
  • לחברת WinWeb למעלה מ-10 שנות ניסיון בביצוע אופטימיזציה לגוגל לאתרי אינטרנט בקוד פתוח.
  • למעלה מ 10 שנות ניסיון בפיתוח אתרים בקוד הפתוח.