אופטימיזציה למנועי חיפוש

מבלי להיכנס (יותר מדי) לנבכי ההסברים הטכנולוגיים, HTTPS הוא פרוטוקול תקשורת שמשפר את עוצמת האבטחה לאתרי אינטרנט המבוססים על HTTP, תוך שימוש בשכבת הגנה של SSL/TLS. במילים פשוטות – דרגה גבוהה של אבטחה באינטרנט (גם לאתר וגם לגולשים בו). 

עד לפני מספר שנים, השימוש במושג SSL היה נפוץ בעיקר בקרב אתרי אינטרנט בעלי מידע “רגיש” כמו תאגידים, בנקים, חברות ביטוח וכדומה. כיום, במיוחד מאז שגוגל הגדירה אותו בשנת 2014 כ”גורם דירוג” רשמי באלגוריתם שלה (נתונים בהמשך), השימוש בפרוטוקול HTTPS הפך חשוב לכול סוגי האתרים.

לא יודעים אם אתם מעודכנים? אפשר לבדוק בקלות. היכנסו לאתר האינטרנט שלכם מכל דפדפן וחפשו ליד שורת הכתובת סימול של מנעול ירוק ולצדו המילים “מאובטח”. אין לכם סימול כזה? יש לכם סימן קריאה (בתוך עיגול) שלחיצה עליו מזהירה שהאתר לא מאובטח? אתם צריכים לחשב מסלול מחדש. מקום בולט נוסף שבו מופיעה אזהרה לגבי אתר לא מאובטח הוא בעת מילוי טפסים. באתרים שאינם פועלים על פרוטוקול HTTPS, בכל פעם שהגולש מתחיל למלא טופס (כמו צור קשר, למשל), המילים “לא מאובטח” מופיעות מיד בשורת הכתובת של הדפדפן.

דוגמה לכתובת מאובטחת:
snip 20180129165126
 

גם אבטחה וגם גוגל

חברת SEMrush, חברה בינלאומית אשר עומדת מאחורי אחד הכלים החשובים ביותר למקדמי אתרים, ערכה סקירה רוחבית של אתרי אינטרנט במיקומים הראשונים בגוגל והתוצאות הן חד משמעיות. ב-60% מהמקרים, שלושת התוצאות הראשונות שייכות לאתרי אינטרנט המצויים תחת הפרוטוקול המאובטח HTTPS. המגמה ברורה ובחברת SEMrush מעריכים שבדיקה שתיערך בעוד כשנה תמצא נתונים מובהקים עוד יותר.

מעבר לכך, ואפילו אם גוגל לא נמצאת בבנק המטרות שלכם (בכל הנוגע לקידום אורגני במנועי חיפוש, כלומר SEO), פרוטוקול HTTPS חשוב עבורכם משני היבטים נוספים הקשורים זה בזה:

  1. הגולשים רואים שהאתר לא מאובטח – הגולשים כיום הינם בעלי ביטחון רב בהשארת פרטים אישיים לרבות פרטי אמצעי תשלום באתרי אינטרנט. אם האתר שלכם לא פועל על HTTPS, הגולשים (בדיוק כמוכם) יכולים לזהות את העדר המנעול ו/או האזהרה שהאתר לא מאובטח. הם עלולים לנטוש את האתר ולעבור ישר למתחרים.  
  2. אבטחת אתר היא קריטית – אבטחת מידע באינטרנט היא קריטית ויעיד על כך כל מי שהתמודד עם פריצות או תוכנות זדוניות. פרוטוקול HTTPS מגביר משמעותית את האבטחה של האתר ומעניק לכם (ולגולשים) מעטפת הגנה בעלת משקל רב. כיפת ברזל דיגיטלית.

 אז מה עושים?

החדשות הטובות הן שמעבר לפרוטוקול של HTTPS הוא עניין פשוט שניתן לטפל בו במהירות. בחברת WinWeb, מתוך תפיסה שרואה את ה”לקוח במרכז”, קיבלנו החלטה עקרונית לספק ללקוחותינו תעודת SSL בחינם. אנו לא גובים תשלום בגין תעודת האבטחה SSL אלא רק בעבור שעות העבודה הנדרשות כדי להטמיע את שכבת ה-HTTPS 

המומחים לאופטימיזציה לאתר לשירותך >>

אופטימיזציה לאתר