ענף התיירות הוא מהתחומים התחרותיים ביותר במרחב הדיגיטלי. אתרי אינטרנט הפועלים בשדה חייבים להיות מושלמים מבחינת עיצוב (להיראות נהדר ולשקף אווירה תיירותית), מבחינת פונקציונאליות (להיות חלקים ומדויקים) ומבחינת חוויית המשתמש (ידידותיים, נגישים ומהירים). כלומר, לא מספיק “אתר טוב”, ומי שרוצה להצליח בתחום חייב להעמיד אתר “מצוין”. איך עושים את זה? קראו כאן.

המהפכה הדיגיטלית השפיעה באופן דרמטי על ענפים רבים, וענף התיירות הוא מהבולטים שבהם. הזמינות הגבוהה למידע בעולם של Big Data, ואתרי האינטרנט הרבים המאפשרים לגולש לבצע מגוון רחב של פעולות בלחיצת כפתור, שינו את ענף התיירות לבלי הכר.

יותר ויותר עסקאות תיירות נחתמות ברשת. החל מאיתור חבילות נופש וכלה ברכישת כרטיסי טיסה, הזמנת אירוח במלונות, תיאום אטרקציות, תכנון מסלולים, הזמנת טיולים מאורגנים, הזמנת קרוזים ועוד.

מחקר שפורסם לאחרונה במגזין “גלובס” מצא שמדי שנה נרשמת בישראל עלייה של כ-15% בהיקף ההזמנות של חבילות נופש בחו”ל, ועלייה של כ-11% במספר ההזמנות של כרטיסי טיסה און-ליין.

כפועל יוצא מכך, ניתן לזהות עלייה בביקוש לבניית אתרי אינטרנט בתחום התיירות. מדובר בין השאר על בניית אתרים לקרוזים, הקמת אתרי אינטרנט לטיולים מאורגנים, בניית אתרים לחברות תעופה, אתרי אינטרנט למלונות ולרשתות ועוד.

כחברה המעצבת ומפתחת אתרי אינטרנט בקוד פתוח, כולל אתרים גדולים ומורכבים, זכינו לשרת לאורך השנים כמה מהחברות המובילות והגדולות בישראל בתחום התיירות בכלל, והתיירות הדיגיטלית בפרט. ניסיוננו בבניית אתרי אינטרנט לענף התיירות לימד אותנו מספר דגשים בולטים המאפיינים פרויקטים מסוג זה, ולהלן כמה מהמרכזיים שבהם.

פרויקטים לדוגמא בתחום התיירות והנופש

דגש ראשון – עיצוב וחוויית משתמש

בחברת WinWeb אנו מבינים היטב כי עיצוב וחוויית משתמש הם פרמטרים קריטיים בהצלחת אתר, ובאופן ספציפי בבניית אתר בתחום התיירות. העיצוב חייב להיות מושך ומודרני, שכן הלקוחות בתחום זה רוכשים בראש ובראשונה עם העיניים והרגש.

תהליך העיצוב שלנו ב-WinWeb מבקש על כן להכניס אותם לאווירה הנכונה, ולגרום להם “לראות את הטיול לנגד עיניהם”. לא מדובר רק בתמונות איכותיות, אלא בכל המעטפת. אנו לוקחים בחשבון מיתוג, פיצ’רים מודרניים, נראות מושלמת במובייל ועוד. את תהליך העיצוב ב-WinWeb מובילה מעצבת אתרים בעלת ניסיון באתרי תיירות, ועל בסיס תהליך מוקפד של סקיצות הדמיה. ללא הגבלה על סבבי תיקונים ועד שביעות רצון מלאה.

לחברת WinWeb יש את היכולת והניסיון לבצע פיתוח ועיצוב אתר ללא שימוש בתבנית מוכנה (“השמיים הם הגבול” מבחינתנו). מתודולוגיה זו מאפשרת גם נראות מושלמת ובידול, וגם היבטים פונקציונליים כמו מהירות טעינה שמשפיעה על גוגל, אבטחת מידע ועוד.

דגש שני – מנוע חיפוש באתר

באתרי אינטרנט בתחום התיירות, מנוע החיפוש הוא לב ליבו של האתר. יצירתו הינה מלאכת מחשבת הדורשת מקצועיות רבה מבחינת אפיון, תכנות, מקסימום אפשרויות סינון (חיפוש מתקדם) וכמובן חוויית משתמש (ידידותי ולא מסורבל).


דוגמא 1: מנוע חיפוש סטנדרטי המאפשר איתור חופשה/טיול לפי שדות מרכזיים (מיקום, תאריך וכדומה):

חיפוש טיולים

דוגמא 2: מנוע חיפוש מתקדם ברמה גבוהה ביותר. מנוע חיפוש פרוש המאפשר לראות את מלוא האפשרויות מול העיניים. המנוע נפתח תחת התפריט הראשי מטעמים עיצוביים, ומאפשר מגוון עשיר של שדות, בעיצובים ומסוגים שונים – שדות השלמה, צ’ק-בוקס, גלילה נפתחת, תאריכים עם לוח שנה ועוד).

חיפוש טיולים

דגש שלישי – הצגת הטיולים הקרובים בסדר כרונולוגי

חלק ניכר מהגולשים באתרי תיירות מחפשים טיולים קרובים שזמינים מבחינת תאריכים ויציאה. מומלץ להציג כבר בעמוד הבית ו/או בעמודים הראשיים, טיולים קרובים לפי סדר כרונולוגי.
בדוגמה שלהלן תוכלו לראות פתרון מסוג זה, אשר מתוכנת עם מערכת האתר ופועל באופן אוטומטי. שימו לב לפריסת הטיולים והוויזואליות בזכות התמונות המעוצבות.

טיולים קרובים

דגש רביעי – עמוד טיול / עמוד חופשה

עמוד הטיול באתר תיירות דורש חשיבה מדויקת של עיצוב ופריסה. זאת משום שמדובר בעמוד ובו מלל רב ומגוון – תיאור ציורי, מפות, פרטים טכניים, אינפורמציה מקצועית, דגשים בטיחותיים, היכרות עם המדריכים ועוד. פתרון טוב לכך הוא באמצעות עיצוב בעזרת טאבים לחיצים.

דגש חמישי – בניית אתר בקוד פתוח

בניית אתר תיירות מומלץ לבצע על בסיס קוד פתוח, שכן הרכיבים הדרושים לפונקציונאליות של האתר משתנים בקצב מתמיד. זהו אתר שחייב להיות מצויד בטכנולוגיית קצה, שכן תחום התיירות הינו תחום מתפתח, והאתר צומח באופן מודולרי ביחד עם הענף מכאן והעסק מכאן. חשוב מאד שתהיה לאתר גמישות מבחינת הוספת עמודים, הוספת מנועי חיפוש, ניוזלטרים ועוד.
WinWeb הינה מהחברות המובילות בישראל בתחום הקוד הפתוח. אנו מעצבים ומפתחים אתרי אינטרנט בקוד פתוח מזה למעלה מ-15 שנה. עד כדי פיתוח ועיצוב “מאפס”, ללא שימוש בתבנית ותוך כדי תכנות רכיבים ייחודיים.

דגש שישי– אינטגרציה בין מערכות

אתרי תיירות רבים מתבססים על אינטגרציה בין מערכות בעזרת API, השואבות נתונים מחברות חיצוניות (למשל מחירי חדרים, תאריכים וכדומה). לחברת WinWeb ניסיון עשיר בביצוע אינטגרציות אלה לפי מטרות האתר ודרישות הלקוח.

למה WinWeb ?

כשם שענף התיירות הוא תחרותי, כך גם שוק בניית האתרים מורכב משחקנים שונים. אי לכך, ולאור הייחודיות שעומדת מאחורי אתר אינטרנט תיירותי, הניסיון והידע המקצועי שלנו משחקים כאן תפקיד משמעותי בבחירת החברה הנכונה להקמת האתר. WinWeb היא חברה שמתמחה בבניית אתרי אינטרנט רב-תכליתיים המשלבים פיתוח ועיצוב, ואשר הינה בעלת היכרות מעמיקה עם הניואנסים המאפיינים את ענף התיירות. 

למה לעבוד איתנו?

הנכם מוזמנים לצפות בסרטון של 47 שניות על האתר קרוזים של איילה

המלצה מיוסי פתאל

המלצה